Trwa ładowanie...
d4i3l2i

Kolejna próba podpalenia tęczy na pl. Zbawiciela

Kolejna próba podpalenia tęczy na pl. Zbawiciela w Warszawie. 30-letni pijany mężczyzna oblał instalację łatwopalną substancją, prawdopodobnie rozpałką do grilla.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Montaż sztucznych kwiatów na odbudowanej instalacji "Tęcza"
Montaż sztucznych kwiatów na odbudowanej instalacji "Tęcza" (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d4i3l2i

Jak powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji, Mariusz Mrozek, na miejscu zdarzenia byli funkcjonariusze, którym udało się zatrzymać mężczyznę. 30-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Jak dodał rzecznik, zniszczenia są niewielkie, kilka kwiatów zostało okopconych.

To nie pierwszy incydent po odbudowaniu tęczy. Kilka dni temu tzw. "Narodowcy"obrzucili instalację jajkami.

d4i3l2i

"Tęcza" stanęła na placu Zbawiciela w czerwcu 2012 r. Wcześniej, podczas polskiej prezydencji, zdobiła plac przed Parlamentem Europejskim. Przez niektóre osoby kojarzona jest ze środowiskiem LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transseksualnych), którego symbolem jest tęczowa flaga. Według Wójcik "Tęcza" "powstała jako wspólnie wykonane dzieło, którego symbolika była pozytywnym wezwaniem do tolerancji, poszanowania godności ludzkiej i prawa do posiadania własnych przekonań i poglądów".

Barwna instalacja została spalona 11 listopada ub.r. przez środowiska narodowe idące w Marszu Niepodległości. To nie pierwsze podpalenie w historii "Tęczy" na pl. Zbawiciela w Warszawie - po poprzednim spaleniu tęcza została naprawiona i powróciła na plac zaledwie kilka dni przed Świętem Niepodległości.

Wartość zniszczonej "Tęczy" na pl. Zbawiciela Zarząd Oczyszczania Miasta oszacował na 70 tys. zł.

d4i3l2i

Podziel się opinią

Share

d4i3l2i

d4i3l2i
Więcej tematów