Trwa ładowanie...
d1hsi8r
d1hsi8r

Kolejna katastrofa autokaru? Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski zlecił służbom antykryzysowym przeprowadzenie ćwiczeń na wypadek masowej katastrofy w ruchu drogowym. Rzeczniczka wojewody mazowieckiego Iwetta Biały wyjaśniła, że ćwiczenia mają związek z katastrofą polskiego autokaru w Niemczech.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1hsi8r

- Czasem zadania naszych służb czerpiemy z życia i ten wypadek zainspirował nas do tego, aby sprawdzić, jak wyglądałoby działanie i współpraca różnych służb w razie wypadku masowego - mówiła rzeczniczka wojewody mazowieckiego.

Iwetta Biały powiedziała, że nie jest jeszcze znany szczegółowy plan ćwiczeń, ale wiadomo, że będą w nich uczestniczyć służby ratownictwa medycznego, straż pożarna policji i ewentualnie inne służby. W województwie mazowieckim od dawna nie wydarzył się żaden wypadek drogowy o dużej skali, gdzie byłoby potrzebne zaangażowanie wojewódzkiego centrum zarządzania kryzysowego.

Ostatnim przedsięwzięciem, w którym służby antykryzysowe brały udział, było organizowanie pomocy dla rodzin ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

d1hsi8r

Podziel się opinią

Share

d1hsi8r

d1hsi8r
Więcej tematów