Trwa ładowanie...

Granica stoi. Gigantyczny korek na 35 km

Około tysiąca pojazdów ciężarowych czeka na odprawę przed przejściem granicznym z Ukrainą w Medyce na Podkarpaciu. Kolejka samochodów sięga 35 kilometrów. Według danych z rana, szacowany czas oczekiwania na wyjazd z Polski wynosi 65 godzin.

Około tysiąca pojazdów ciężarowych czeka na odprawę przed przejściem granicznym z Ukrainą w Medyce na PodkarpaciuOkoło tysiąca pojazdów ciężarowych czeka na odprawę przed przejściem granicznym z Ukrainą w Medyce na PodkarpaciuŹródło: GETTY, fot: Anadolu Agency
djz3rbf
djz3rbf

Ogromna kolejka przed granicą w Medyce na Podkarpaciu spowodowana jest protestem przewoźników, którzy nie przepuszczają aut ciężarowych na przejściach granicznych m.in. w Korczowej i Dorohusku.

- Obecnie kolejka samochodów ciężarowych wynosi 35 km i sięga do miejscowości Skołoszów, już w pow. jarosławskim. W związku z tym pojawiają się miejscowe spowolnienia w ruchu – powiedziała PAP w czwartek oficer prasowy przemyskiej policji asp. Joanna Golisz.

- Auta ustawiane są na jednym pasie ruchu, przy prawej krawędzi jezdni. Podobnie jest na DK77 na odcinku od Przemyśla do Skołoszowa oraz na drodze DK 28 od Przemyśla do Medyki - podkreśliła policjanta. Samochody w oczekiwaniu na przekroczenie granicy stoją też w samym Przemyślu na ulicach: Lwowskiej, Al. Żołnierzy Wyklętych, Al. Solidarności, Al. Wolności, ul. Krakowskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Prześwietlili tiry na polskich tablicach. Zdumiewające odkrycie służb na granicy

Asp. Golisz zapewniła, że mundurowi regulują ruch i zapewniają płynność przejazdu, a także nie dopuszczają do zatorów na tych odcinkach.

djz3rbf

- Robimy wszystko, aby przepustowość przejścia w Medyce była jak największa – powiedział PAP rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej por. Piotr Zakielarz. Zapewni także, że odprawy aut osobowych i autokarów odbywają się na bieżąco.

Podkreślił jednocześnie, że także w Korczowej, na samym przejściu granicznym, odprawy dokonywane są na bieżąco. Natomiast przed miejscem protestu przewoźników na odprawę oczekuje blisko 500 samochodów.

Przewoźnicy protestują

Przewoźnicy prowadzą swój protest od poniedziałku. Przepuszczają jeden samochód ciężarowy na godzinę na przejściu w Korczowej oraz w województwie lubelskim m.in. Dorohusku.

Protestujący przepuszczają autokary, transporty z żywnością, pomocą humanitarną i paliwami.

djz3rbf

Protestujący domagają się m.in. wprowadzenie zezwoleń komercyjnych dla firm ukraińskich na przewóz rzeczy, z wyłączeniem pomocy humanitarnej i zaopatrzenia dla wojska ukraińskiego, zawieszenie licencji dla firm, które powstały po wybuchu wojny na Ukrainie i przeprowadzenie ich kontroli. Jest też postulat dotyczący likwidacji tzw. elektronicznej kolejki po stronie ukraińskiej.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
djz3rbf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
djz3rbf
Więcej tematów