Trwa ładowanie...
d2o8hji
IAR

Kobieta zabiła islamistę, który ją gwałcił

Jeden z emirów Państwa Islamskiego w Mosulu został zabity przez kobietę. Według irackiej telewizji Alsumaria, jazydka była przez trzy miesiące seksualną niewolnicą Abu Annasa. Mężczyzna wielokrotnie ją gwałcił i znęcał się nad nią fizycznie. Nie wiadomo, gdzie obecnie znajduje się kobieta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobieta zabiła islamistę, który ją gwałcił
(AFP, Fot: /Tauseef Mustafa)
d2o8hji

Tysiące kobiet, głównie jazydek, zostało schwytanych przez islamistów. Wykorzystywane seksualnie przeżywają piekło. Najmłodsze z nich mają 8-9 lat. Poza częstymi gwałtami, zmuszane są do przyjęcia islamu, a następnie "wychodzą za mąż" za swoich oprawców.

Małżeństwa z ekstremistami zawierają również młode muzułmanki. Są im sprzedawane przez rodziny, których nie stać na ich utrzymanie. Są też i takie kobiety nakłaniane do współżycia z dżihadystami, które są zapewniane o wzmacnianiu w ten sposób ich woli walki w ramach dżihadu.

Wśród kobiet, którym udało się uciec z niewoli islamskiej są 19-letnia Farida i 12-letnia Hweida. Obecnie przebywają w obozie dla uchodźców w północnym Iraku, wspierane przez niemiecko-iracką organizację pozarządową Wadi. Po ucieczce od swoich oprawców młodsza z dziewcząt przez pierwsze dwa dni nie była w stanie mówić składnie. Potem zamilkła na dwa miesiące. Obecnie jej stan jest dużo lepszy. W dalszym ciągu jednak w niewoli Państwa Islamskiego pozostaje wiele jej rówieśniczek.

d2o8hji

Podziel się opinią

Share
d2o8hji
d2o8hji
Więcej tematów