Trwa ładowanie...
d6c96y3
Leszek Miller

Koalicja Europejska twardo w obronie euro. "Tylko wtedy dogonimy Niemcy i Francję"

Leszek Miller skrytykował Jarosława Kaczyńskiego za słowa, że jeszcze nie czas na wejście Polski do strefy euro. - Takie założenie oznacza aksamitny polexit - podkreślił kandydat Koalicji Europejskiej do europarlamentu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Leszek Miller
Leszek Miller (WP.PL)
d6c96y3

Wybory do Parlamentu Europejskiego już 26 maja. Prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził ostatnio, że Polska wejdzie kiedyś do strefy euro, ale na razie nasza gospodarka nie jest na to gotowa. Wydał też oświadczenie, w którym zadeklarował, że nie zgodzi się na porzucenie złotego, dopóki nie będziemy na poziomie chociaż zbliżonym do Francji czy Niemiec.

- To baśń z mchu i paproci, bo bez wejścia do strefy euro nigdy nie osiągniemy takiego poziomu jak Niemcy i Francja - ocenił we wtorek w Radiu ZET Leszek Miller.

Kandydat Koalicji Europejskiej w Wielkopolsce zaznaczył, że argumenty PiS do niego nie trafiają.

d6c96y3

Zobacz także: Sondaż: 60 proc. Polaków uważa, że przyjęcie euro będzie czymś złym

- Jak słyszę, że Polska nigdy nie wejdzie do strefy euro, bo euro jest czymś niebezpiecznym i szkodliwym, to oznacza aksamitny polexit - stwierdził.

Leszek Miller dodał, że premier Mateusz Morawiecki przyjmie niedługo w Warszawie przedstawicieli dziesięciu państw, z którymi w 2004 roku wspólnie weszliśmy do Unii Europejskiej.

WIDEO: Jarosław Kaczyński: Platforma chce euro, my mówimy "nie"

- Siedem z tych państwa ma już euro - podkreślił Miller. Zaznaczył, że bycie poza tą grupą to powód do wstydu, a brak wspólnej waluty nigdy nie pozwoli nam się szybko rozwijać.

d6c96y3

- Koncepcja obecności w UE to dla Kaczyńskiego sprowadzenie na najniższy poziom integracji - ocenił. Gość Radia ZET zaznaczył, że partia rządząca odrzuca ambitne obszary integracji i skupia się wyłącznie na tych podstawowych.

Źródło: Radio ZET

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6c96y3

Podziel się opinią

Share

d6c96y3

d6c96y3
Więcej tematów