Trwa ładowanie...

Kłopoty posła "Nowoczesnej"? Prokuratura bada finanse Teatru Polskiego

Były dyrektor Teatru Polskiego, obecnie poseł "Nowoczesnej" Krzysztof Mieszkowski może mieć poważne problemy - podaje niezalezna.pl. Po audycie w Teatrze Polskim prokuratura może postawić mu zarzuty dotyczące m.in. niegospodarności.

Kłopoty posła "Nowoczesnej"? Prokuratura bada finanse Teatru PolskiegoŹródło: PAP, fot: Maciej Kulczyński
d28w6p0
d28w6p0

Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia - Krzyki Wschód prowadzi kilka spraw związanych z funkcjonowaniem placówki. Jak dowiedział się serwis niezalezna.pl do prokuratury wpłynęło zawiadomienie m.in. w sprawie Krzysztofa Mieszkowskiego.

Zawiadomienie ma związek z audytem finansów teatru, przeprowadzonym pod koniec roku w placówce. Chodzi - podejrzewa niezalezna.pl - o podpisanie kontrowersyjnego aneksu do umowy z reżyserem Krystianem Lupą i - jak czytamy - "niejasności dotyczące przepływów pieniędzy z Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej i Funduszu Socjalnego".

Jak podaje serwis, umowa teatru z Lupą na wystawienie "Procesu" opiewała na ponad 170 tyś. złotych. Podpisany na krótko przed zmianą dyrektora aneks miał umożliwić reżyserowi przerwanie prac nad wystawianiem sztuki na wrocławskiej scenie, bez konsekwencji finansowych.

d28w6p0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28w6p0
Więcej tematów