Trwa ładowanie...
d2zd4o7
IAR

Kłopoty polskiego konsulatu w Petersburgu. Sprawa jest w sądzie

Władze Petersburga domagają się, by polski Konsulat Generalny zapłacił 74 miliony rubli, czyli około 5,5 miliona złotych. Rosjanie twierdzą, że od lat polski MSZ nie płaci za wynajem budynku i żądają, by dyplomaci z Polski opuścili budynek. Sprawa trafiła do Sądu Arbitrażowego Petersburga i Obwodu Leningradzkiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kłopoty polskiego konsulatu w Petersburgu. Sprawa jest w sądzie
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d2zd4o7

Państwowa firma "Inpredserwis", która zajmuje się obsługą zagranicznych przedstawicielstw w Petersburgu, chce wyegzekwować należność oraz żąda opuszczenia budynku przez polskich dyplomatów. Według rosyjskich mediów chodzi o odzyskanie wyrównania opłat za wynajęcie pomieszczeń w ciągu ostatnich kilku lat.

Agencja prasowa "Interfax" cytuje polskiego konsula generalnego z Petersburga Piotra Marciniaka, który miał stwierdzić, że wskazany budynek "jest przedmiotem rosyjsko-polskich konsultacji". Agencja twierdzi, że konsul nie uściślił, czy rzeczywiście polska placówka przez kilka lat nie płaciła za wynajem pomieszczeń.

Polskiemu Radiu nie udało się potwierdzić tej informacji w Konsulacie Generalnym w Petersburgu. Prawdopodobnie ze względu na dzień wolny od pracy telefon konsulatu nie odpowiada.

Rzecznik MSZ powiedział IAR, że ministerstwo nie skomentuje sprawy.

d2zd4o7

Podziel się opinią

Share

d2zd4o7

d2zd4o7
Więcej tematów