Trwa ładowanie...

Kłodzko. Wstrząsające informacje ws. polewanej zimną wodą dziewczynki

Trzyletnia Hania z Kłodzka zmarła po tym, jak matka za karę kazała jej wejść pod zimny prysznic. Z najnowszym informacji wynika jednak, że nie było to bezpośrednią przyczyną śmierci dziewczynki. "Sekcja zwłok wykazała, że dziewczynka została ciężko pobita" - przekazał Zbigniew Ziobro.

Share
Kłodzko. Zbigniew Ziobro interweniował ws. śmierci polewanej zimną wodą dziewczynki
Kłodzko. Zbigniew Ziobro interweniował ws. śmierci polewanej zimną wodą dziewczynkiŹródło: Pixabay
dx4gyu0

"To nie wychłodzenie z powodu polewania zimną wodą było przyczyną śmierci trzylatki z Kłodzka. Sekcja zwłok wykazała, że dziewczynka została ciężko pobita" - napisał na Twitterze Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości dodał, że "polecił zatrzymać także ojca dziecka i postawić obu rodzicom zarzuty zabójstwa i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem".

dx4gyu0

3-letnia Hania z Kłodzka zmarła w piątek 19 lutego. Dziewczynka miała zostać umieszczona przez swoją matkę pod prysznicem. Dziecko polewano zimną wodą. Karę wymierzono jej za zmoczenie się w nocy.

Marek Suski z nową posadą. Ironiczny komentarz Roberta Biedronia

Kłodzko. "To nie była patologiczna rodzina". Matka miała wynieść system kar z domu dziecka

Rodzina była pod nadzorem sądowego kuratora i asystenta. - To była może rodzina dysfunkcyjna, ale nie patologiczna rodzina. Dzieci były czyste, zadbane i miały zapewnione podstawowe życiowe potrzeby, takie jak pożywienie, środki czystości, ubranie (...). Nie ma sygnałów o problemach z alkoholem czy nałogami w tej rodzinie - powiedziała w rozmowie z PAP rzeczniczka Sądu Okręgowego w Świdnicy sędzia Marzena Rusin-Gielniewska.

Innego zdania są sąsiedzi rodziny, do których dotarł "Fakt". - Nasze zgłoszenia odbijały się jak od ścian - powiedziała sąsiadka, która przekazała wcześniej urzędnikom, że we wskazanym przez nią mieszkaniu najprawdopodobniej cierpią dzieci.

dx4gyu0

Kary, które kobieta stosowała wobec dzieci, miała wynieść z domu dziecka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dx4gyu0

Podziel się opinią

Share
dx4gyu0
dx4gyu0
Więcej tematów