Trwa ładowanie...

Klną, krzyczą, biją - rozwścieczeni użytkownicy pecetów

Ponad połowa Brytyjczyków, pracujących na komputerze, cierpi na napady szału, do których doprowadza ich właśnie używanie komputera - informują brytyjskie
internetowe portale branżowe.

Klną, krzyczą, biją - rozwścieczeni użytkownicy pecetówŹródło: AKPA
dpm2lc4
dpm2lc4

Zestresowani pracownicy na komputer klną, krzyczą, a nawet go biją - tak silny bywa stres w pracy i frustracja wywoływana przez komputerowe oprogramowanie. Z badań przeprowadzonych w W. Brytanii, wynika, że klnie na komputer 54%, a do rękoczynów bierze się aż 40% rozwścieczonych użytkowników.

Według autorów badań większość Brytyjczyków traci panowanie nad sobą z powodu działania oprogramowania i sprzętu komputerowego 3-4 razy w miesiącu.

- Chociaż badanie nie zajmowało się różnymi innymi czynnikami, wiadomo, że nawykowe reagowanie niepohamowanym wybuchem złości odbija się bardzo niekorzystnie na zdrowiu powiedział John Charlton, z uniwersytetu w Bolton. Dodał jednak, że "umiarkowane wybuchy złości, takie jak wykrzykiwanie pod adresem komputera, mogą w rzeczywistości być zbawienne".

dpm2lc4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpm2lc4
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj