Trwa ładowanie...
dym91yi

Klich: do pominiętych nominacji wrócimy ponownie

Minister obrony narodowej Bogdan Klich zapowiedział, że do pominiętych kandydatur generalskich powróci przy następnej okazji. Według ministra, takie ustalenia zapadły podczas rozmowy z prezydentem. Lech Kaczyński wręczył trzy nominacje generalskie. Otrzymali je Andrzej Fałkowski, Bogusław Samol i Zygmunt Mierczyk.

dym91yi

Po uroczystości w Pałacu Prezydenckim, szef resortu obrony stwierdził, że liczył na nominacje dla wszystkich 15 przedstawionych kandydatur. Nie jestem usatysfakcjonowany, ale ciesze się że prezydent zapowiedział, że niebawem wróci do rozmowy na temat pozostałych kandydatów - powiedział Klich.

Jeden z nominowanych - Andrzej Fałkowski, nie ukrywał wzruszenia z powodu docenienia jego służby przez prezydenta. Jak powiedział, żołnierze służą ojczyźnie, a nie po to, aby dostawać awanse, ale dla każdego wojskowego moment awansu jest niezwykle ważny.

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Lech Kaczyński wręczył też po raz pierwszy nowe odznaczenia. Są to przyznawane za nienaganną służbę w polskich kontyngentach wojskowych poza granicami kraju - Gwiazda Iraku i Gwiazda Afganistanu.

Prezydent oddał hołd wszystkim, którzy wyjeżdżając na misje ryzykują, w imię wielkich, ogólnoludzkich wartości. Zdaniem Lecha Kaczyńskiego przyczyniają się oni do wzrostu znaczenia Polski w Europie i na świecie.

dym91yi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dym91yi
Więcej tematów