Trwa ładowanie...
ycipk-41y0kp

Klaudia Jachira: kornik nie niszczy przyrody

Posłanka KO Klaudia Jachira nie daje o sobie zapomnieć. Tym razem popisała się "wiedzą" z zakresu ochrony środowiska. Podczas wtorkowego wywiadu z pełnym przekonaniem stwierdziła, że "kornik drukarz nie niszczy polskiej przyrody".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Klaudia Jachira, członkini sejmowej Komisji Ochrony Środowiska
Klaudia Jachira, członkini sejmowej Komisji Ochrony Środowiska (PAP)
ycipk-41y0kp

Klaudia Jachira jest członkinią sejmowej Komisji Ochrony Środowiska. W związku z tym dziennikarz Radia Plus postanowił przetestować jej znajomość wspomnianej dziedziny i poznać główne priorytety posłanki w zakresie ochrony środowiska. Posłanka została spytana o liczbę lasów na terenie Polski.

- Konkretny przykład jest taki, że 75 proc. lasów w Polsce w ciągu pięćdziesięciu lat może zniknąć z powierzchni ziemi, bo jest taka gospodarka leśna. 75 procent lasów nie będzie z powierzchni Polski! - powtarzała, próbując uciec od odpowiedzi na pytanie.

ycipk-41y0kp

Następnie Jachira oświadczyła, że "wcale nie musi być przygotowana do pracy w komisji". - Do pracy w komisji ochrony środowiska? Stawiam, że tak - odparł prowadzący. - Czuję się przygotowana, bo mam wartości i dla mnie ochrona środowiska jest bardzo ważna - zapewniła posłanka KO.

Na tym Klaudia Jachira jednak nie poprzestała, bowiem wygłosiła tezę, która musiała wstrząsnąć tysiącami przyrodników. - Nie dajmy sobie wmówić, że kornik drukarz niszczy polska przyrodę, bo on jest częścią polskiej przyrody - oświadczyła, z trudem hamując śmiech.

Przypomnijmy, że kornik drukarz jest uważany za jednego z najgroźniejszych szkodników występujących w polskich lasach. Ten pięciomilimetrowy chrząszcz zagraża zwłaszcza osłabionym drzewom. Najczęściej atakuje świerki. Przez jego działanie narażony na zniszczenie jest aż milion z 9 mln hektarów drzew w Polsce.

ycipk-41y0kp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-41y0kp

ycipk-41y0kp
ycipk-41y0kp
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów