Trwa ładowanie...
d3q8fsw

"Kłamstwo PiS". Obiecali nowy śmigłowiec, będzie remont radzieckich. Krzysztof Brejza ujawnia pismo

"Kłamstwo PiS". Miał być nowy śmigłowiec budowany wspólnie z Ukrainą, a będzie... remont radzieckich, wysłużonych Mi - pisze na Twitterze Krzysztof Brejza. Poseł PO opublikował odpowiedź MON na jego interpelację ws. planów budowy maszyny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Kłamstwo PiS". Obiecali nowy śmigłowiec, będzie remont radzieckich. Krzysztof Brejza ujawnia pismo
(PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
d3q8fsw

W piśmie MON z 3 stycznia sekretarz stanu w ministerstwie, Bartosz Kownacki, informuje, że "zgodnie z informacjami posiadanymi przez resort polskie podmioty podjęły prace nad przygotowaniem rozwiązania, które zapewni lepszą eksploatację śmigłowców rodziny Mi, znajdujących się w zasobach polskich i ukraińskich".

"Spodziewane efekty obejmują polepszenie parametrów użytkowych śmigłowców (zasięg, pułap, zużycie paliwa), a także poprawę możliwości operacyjnych" - dodaje resort.

d3q8fsw

Kownacki podkreśla, że ze względu na początkowy stan przedmiotowych prac, trudno ocenić przewidywany czas ich realizacji, jak i finalne efekty.

"To jest prawdziwe? Skandal"

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. "To jest prawdziwe? Przecież to skandal. Mam nadzieję, że to zmyła PiS-u" - pisali.

Wywiązała się dyskusja. "Niestety prawdziwe. Nie odpowiedzieli na żadne pytanie. Czyli 'nowa konstrukcja' była jednym wielkim blefem!" - odpowiedział Brejza.

d3q8fsw

W opublikowanej w kolejnym wpisie posła na Twitterze interpelacji widzimy, że pytał on m.in. o to, z jakich komponentów produkowanych na Ukrainie będzie się składał śmigłowiec, czy będzie budowany na podstawie radzieckich i ile będą trwały prace nad jego stworzeniem.

W kolejnych wpisach internauci nie pozostawili na PiS-ie suchej nitki. "Czyli rzęch", "wiedziałem, że tak to się skończy", "wcale nie jestem zdziwiony", "ten, kto wierzył w te brednie, był co najmniej naiwny", "kłamstwo kłamstwem pogania, maksyma PiS" - pisali i pytali z nutką ironii: "braki w kasie?".

Macierewicz zapewnia: rozmawiamy

d3q8fsw

O planach stworzenia śmigłowców wspólnie przez zakłady przemysłowe z Polski i Ukrainy informował w październiku szef MON Antoni Macierewicz na antenie Telewizji Trwam.

- Rozmawiamy z ukraińskimi producentami. Nie ma powodu, dla którego Polska i Ukraina nie miałyby doprowadzić do powstania środkowoeuropejskiego śmigłowca, który byłby przeznaczony dla całej strefy Europy Środkowej. Przed nami są różne możliwości oparte na własnym potencjale - zapewniał Macierewicz, podkreślając, że byłaby to "zupełnie nowa konstrukcja bazująca na potencjale poszczególnych krajów".

d3q8fsw

Podziel się opinią

Share
d3q8fsw
d3q8fsw
Więcej tematów