PolskaKładka na dworcu Łódź Widzew grozi zawaleniem

Kładka na dworcu Łódź Widzew grozi zawaleniem

Po 16 października, gdy zamknięty zostanie Dworzec Fabryczny, po kładce nad peronami dworca Łódź Widzew co dzień przechodzić będzie kilkanaście tysięcy podróżnych. Tego kładka może nie wytrzymać. PKP stanęły pod ścianą. Trzeba było szybko wymyślić, jak uchronić podróżnych przed katastrofą budowlaną. Postanowiono zbudować przejścia przez tory na początku i na końcu peronów.

Kładka na dworcu Łódź Widzew grozi zawaleniem
Źródło zdjęć: © WP.PL

08.10.2011 | aktual.: 10.10.2011 10:54

PKP zleciły projekt przebudowy kładki. Jeśli okaże się, że cena nie będzie zbyt wysoka, to przejście nad peronami zostanie zmodernizowane. A jeśli nie? Podróżni będą musieli przechodzić przez tory przed lokomotywami po tymczasowych przejściach. Zanim znajdą się na torowisku, będą musieli przejść przez metalowe bramki, które poprowadzą ich tak, aby wchodzili przed pociągi twarzą skierowaną w ich stronę. Będzie to utrudnienie dla osób z bagażami, ale ma to zapewnić bezpieczeństwo przechodzącym między pociągami.

Dlaczego kolej wcześniej nie zajęła się kładką na dworcu Łódź Widzew?

- Kładkę, dworzec Chojny i kolej obwodową należało zrobić znacznie wcześniej. Projekt został zatwierdzony w 2009 r., a później trwały procedury przetargowe, które wszystko opóźniły - tłumaczy Paweł Dziwisz, szef zespołu Projektu unijnego ds. modernizacji łódzkiego węzła kolejowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

Docelowo dziurawa kładka ma zniknąć z widzewskiego dworca. W projekcie przebudowy linii kolejowej z Fabrycznego na Widzew zapisano budowę przejścia podziemnego pod widzewskim dworcem. Kładka ma być rozebrana. Nastąpi to najwcześniej w przyszłym roku.

Perony też czeka modernizacja. Pomimo zwiększonego ruchu pociągów, na Widzewie zbudowane zostaną trzy perony o długości 400 metrów. Będą oddalone od budynku dworca. Obecny pierwszy peron przestanie pełnić swoją funkcję. W miejscu, gdzie za torami rosną chaszcze, ma powstać centrum sterowania ruchem całego łódzkiego węzła kolejowego.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)