Trwa ładowanie...
dnxb521

Kim Dzong Unowi urodziło się trzecie dziecko

Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un po raz trzeci został ojcem - donosi agencja Yonhap, powołując się na południowokoreańską agencję wywiadowczą. Żona przywódcy przez kilka miesięcy nie pokazywała się publicznie. Nie podano płci ani imienia dziecka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dynastia Kimów rządzi Koreą Północną od trzech pokoleń
Dynastia Kimów rządzi Koreą Północną od trzech pokoleń (PAP, Fot: Zhang Li /Photoshot)
dnxb521

Spekulacje dotyczące ewentualnej ciąży żony Kima pojawiły się jeszcze w 2016 roku, gdy Ri Sol Ju zniknęła z życia publicznego. Po raz pierwszy pokazała się u boku męża w 2012 roku, niedługo po dojściu do władzy Kim Dzong Una w grudniu 2011 roku. Jednak południowokoreańska agencja wywiadowcza jest przekonana, że Ri Sol Ju wyszła za Kima już w 2009 roku i rok później przyszło na świat ich pierwsze dziecko. Drugie urodziło się w 2013 roku.

Zmarł uwolniony przez Koreę Płn. amerykański student

Jedynym źródłem informacji na temat drugiego dziecka Kimów, córeczki o imieniu Ju Ae, jest były gwiazdor amerykańskiej koszykówki Dennis Rodman. Po pobycie w Korei Płn. w 2013 roku Rodman opowiadał, że trzymał na rękach niemowlę i opisywał północnokoreańskiego przywódcę jako "dobrego ojca", który ma "dobrą rodzinę".

dnxb521

Mimo że Kim Dzong Un częściej niż jego ojciec Kim Dzong Il pokazuje się publicznie, to szczegóły z jego życia prywatnego, w tym dokładna data urodzenia czy ślubu nie są potwierdzone.

   PAP/EPA/Ri Sol Ju
(PAP/EPA/Ri Sol Ju)

Według południowokoreańskiego wywiadu ojciec Ri Sol Ju jest wykładowcą uniwersyteckim, a matka lekarką. W 2005 roku przyszła pierwsza dama miała odwiedzić Koreę Południową jako członkini zespołu północnokoreańskich cheerleaderek podczas mistrzostw Azji w lekkoatletyce.

dnxb521

Podziel się opinią

Share
dnxb521
dnxb521
Więcej tematów