Trwa ładowanie...
di1btar
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kim Dzong Un nadzorował test silnika rakietowego

• Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un nadzorował udany test nowego rodzaju silnika rakietowego
• Silnik ma być przeznaczony do międzykontynentalnego pocisku balistycznego krajowej produkcji (ICBM)
• Poinformowała w sobotę północnokoreańska oficjalna agencja KCNA
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kim Dzong Un nadzorował test silnika rakietowego
(AFP, Fot: KNS / KCNA)
di1btar

Test silnika, który został uruchomiony na rozkaz Kim Dzong Una, przeprowadzono na terenie bazy rakietowej na zachodnim wybrzeżu. Z tej samej bazy Korea Północna w lutym wystrzeliła rakietę balistyczną dalekiego zasięgu, która umieściła na orbicie okołoziemskiej satelitę.

Jak podała KCNA, po przeprowadzeniu testu przywódca Pjongjangu wyraził przekonanie, że teraz Korea Północna może umieścić na nowym międzykontynentalnym pocisku balistycznym głowice jądrowe o mocy większej niż kiedykolwiek wcześniej.

W marcu Korea Północna poinformowała, że zminiaturyzowała głowice jądrowe w celu wyposażenia międzykontynentalnych pocisków balistycznych oraz przeprowadziła symulowaną próbę ponownego wejścia w atmosferę rakiety balistycznej. Jak zaznaczyła agencja Reutera, działania te mogą świadczyć o postępach Pjongjangu w doskonaleniu własnego programu rozwoju systemów rakietowych, czemu zaprzeczają władze Korei Południowej.

di1btar

Choć dotychczasowe rezolucje ONZ zabraniają Korei Północnej prób z bronią jądrową oraz testów balistycznych, komunistyczny reżim nie zważa na te zakazy i nie ustaje w wysiłkach na rzecz zwiększenia swego potencjału wojskowego, w tym jądrowego.

Na początku kwietnia Korea Północna przeprowadziła kolejną próbę rakietową. Była to odpowiedź na trwające manewry wojskowe USA i Korei Południowej, które zdaniem Pjongjangu są próbą przed inwazją.

Zobacz także: Kim Dzong Un nadzorował testy rakiet

di1btar

Podziel się opinią

Share

di1btar

di1btar
Więcej tematów