Trwa ładowanie...
d3xfgft
finanse

Kijowski powinien ustąpić. Oto wynik sondy WP

Ponad 18 tysięcy głosów oddano w ankiecie Wirtualnej Polski dotyczącej lidera KOD. Pytaliśmy o to, czy w obliczu ujawnienia informacji o fakturach dla firmy MKM-Studio, Mateusz Kijowski powinien ustąpić ze stanowiska szefa KOD.

Share
d3xfgft

72,5 proc. głosujących uważa, że Kijowski powinien ustąpić. Przeciwnego zdania jest 27,5 proc. osób, które oddały głos w naszej ankiecie.

W środę "Rzeczpospolita" podała, że należąca do Kijowskiego i jego żony firma MKM-Studio zainkasowała ponad 91 tys. zł za "usługi informatyczne" dla Komitetu Obrony Demokracji. Pieniądze miały pochodzić ze zbiórek społecznych, organizowanych przez KOD. Tymczasem Kijowski utrzymywał, że nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia za pracę w organizacji, a jego źródłem utrzymania są pieniądze od rodziny.

d3xfgft

W programie WP #dzieńdobryPolsko Kijowski tłumaczył: - Nie kłamałem. Od wielu miesięcy już nie wykonuję usług dla KOD, co więcej nie pracuję już w spółce MKM-Studio. - Sprawa jest niewątpliwie niezręczna, ale od początku było to tak uzgodnione z organizacją. Nie dało się tego zrobić inaczej - wyjaśniał.

Z kolei w wywiadzie dla RMF FM powiedział, że nie ma potrzeby zawieszenia swojego przewodnictwa w KOD. Jak zaznaczył, za dwa miesiące zostaną wyłonione władze Komitetu i wtedy przywództwo zostanie w demokratyczny sposób zweryfikowane.

- Dzisiaj patrzę na to inaczej i mam świadomość tego, jak to może być odbierane przez ludzi, że można mieć zastrzeżenia - powiedział Kijowski. Zaznaczył jednak, że według jego wiedzy nie doszło do naruszenia procedur i prawa.

d3xfgft

Podziel się opinią

Share
d3xfgft
d3xfgft
Więcej tematów