Trwa ładowanie...
d6dgkdn

Kierowca przejechał psa. "Podnoś się! Podnoś się!"

Tak okrutnie zwierzę potraktował kierowca w Sycowie (woj. dolnośląskie). Pies leżał przy drodze. Kierowca najechał na niego, zatrzymał się i odjechał. Zwierzę nie przeżyło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjanci zatrzymali już podejrzanego
Policjanci zatrzymali już podejrzanego (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
d6dgkdn

Nagranie otrzymała Fundacja "Oleśnickie Bidy". Widać na nim biały samochód, który podjeżdża do psa. - Podnoś się! Podnoś się! - Krzyczy kierowca. Następnie najeżdża na psa i zatrzymuje się, gdy staje na nim. - Co ci k...? Co ci? Jak chodzić nie umiesz to masz teraz - klnie kierowca.

Po wszystkim odjeżdża. Zwierzę nie przeżyło.

Czytaj też: Nowe szaleństwo Polaków. Sąsiedzkie wojny o hałas i koszenie trawy w niedzielę

d6dgkdn

Natychmiastowe działanie

Działacze fundacji natychmiast podjęli działania. Złożyli na policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Rozpowszechnieli nagranie w sieci. I dzięki ich działaniom i skutecznej akcji policji, udało się ująć podejrzanego. "Podejrzany został już zatrzymany. Brawo Policja!" - napisali obrońcy praw zwierząt.

Kierowcą był prawdopodobnie Rafał B. "Ukrywał się w domu, udało się nam z nim porozmawiać, gdzie wyjaśnił cały przebieg zdarzenia oraz mniej więcej jego datę. Było to kilka dni temu" - relacjonują przebieg zdarzeń aktywiści. "Po zakończeniu tej rozmowy w zakomunikowaliśmy sprawcy, iż musimy wezwać policję aby go zatrzymała za dokonanie przestępstwa. Tak też się stało."

Po chwili na miejsce przyjechał radiowóz. Teraz za znęcanie się nad zwierzęciem odpowie przed sądem. Od rana przesłuchiwać go będzie policja i prokuratura. Mogą mu grozić 3 lata więzienia i 100 tys. złotych grzywny.

d6dgkdn

Czytaj też: IMGW ostrzega. Pas burz z gradem przechodzi przez Polskę

Źródło: Facebook/rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6dgkdn

Podziel się opinią

Share

d6dgkdn

d6dgkdn
Więcej tematów