Trwa ładowanie...
Policja

Kierowała pod wpływem alkoholu i narkotyków. Potrąciła policjanta

• W niedzielę w Lubinie doszło do policyjnego pościgu ulicami miasta
• Uciekając przed mundurowymi, kierująca oplem kobieta potrąciła funkcjonariusza
• 20-latka była pod wpływem alkoholu i narkotyków

Share
Kierowała pod wpływem alkoholu i narkotyków. Potrąciła policjanta
Źródło: KWP w Poznaniu
d40g4an

W niedzielę, około godziny ósmej rano, lubińscy policjanci w okolicach ul. Szkolnej zauważyli opla, którego postanowili skontrolować z powodu budzącego podejrzenia sposobu jazdy. Funkcjonariusze dali wyraźny sygnał do zatrzymania pojazdu, jednak siedząca za kierownicą kobieta nie zareagowała.

Mundurowi ruszyli więc za nią w pościg. Uciekając przed radiowozem, kobieta nie zważała na przepisy - m.in. przejechała przez skrzyżowanie przy zapalonym czerwonym świetle. Jak wykazał rejestrator prędkości, poruszała się przy tym z szybkością blisko 100 km/h. Do pościgu dołączyły kolejne radiowozy.

d40g4an

Swoją brawurową ucieczkę kobieta zakończyła, wjeżdżając w znak drogowy. Gdy do jej samochodu podbiegł policjant, gwałtownie cofnęła, potrącając funkcjonariusza. Ranny policjant, po udzieleniu mu pomocy medycznej przez lekarzy, został zwolniony do domu.

20-letnia lubinianka miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu i zażywała wcześniej kokainę. Jak ustalili policjanci, prawo jazdy posiadała dopiero od kilku miesięcy.

d40g4an

Podziel się opinią

Share
d40g4an
d40g4an
Więcej tematów