Trwa ładowanie...
d4k7vof

Kiedy w Warszawie staną kurtyny wodne?

Zalała nas fala upałów. Wprawdzie meteorolodzy zapowiadają kilkudniowy spadek temperatury (w tym deszcze, a nawet burze z gradami), szybko jednak wróci słońce. W zeszłych latach ogromną popularnością cieszyły się kurtyny wodne, jakie ustawił Ratusz w pięciu, często odwiedzanych lokalizacjach. Jak będzie w tym roku?  
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kiedy w Warszawie staną kurtyny wodne?
(WawaLove.pl)
d4k7vof

- Obserwujemy pogodę - powiedziała Agnieszka Kłąb z biura prasowego Ratusza. - Jeśli upały się utrzymają, na pewno podejmiemy decyzje o uruchomieniu kurtyn. Staną one prawdopodobnie w tym samych lokalizacjach, to jest na pl. Trzech Krzyży, placu Zamkowym, placu Konstytucji, przy pomniku Kopernika na Krakowskim Przedmieściu oraz przy Katedrze na ulicy Floriańskiej 3 - dodała.

W zeszłym roku upały były tak duże, że ratusz zdecydował się na ustawienie dodatkowych, trzech kurtyn: na pl. Bankowym (blisko wejścia do metra), na rondzie de Gaulle'a oraz przy Rotundzie. Swoją osobną kurtynę wodną miał też Ursynów.

Oprócz kurtyn, Warszawskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w czerwcu ruszy z akcją "Woda dla Warszawy". Jak poinformowała Marzena Wojewódzka z MPWiK, akcja ruszy w drugiej połowie czerwca. Wszyscy spragnieni będą mogli poczęstować się kubkiem orzeźwiającej wody z beczkowozów, które staną w dwóch lokalizacjach: pod PKiN od strony Al. Jerozolimskich oraz przy wejściu do Ogrodu Saskiego (róg ul. Królewskiej i ul. Marszałkowskiej). Oczywiście konkretny termin ustawienia beczkowozów zależy od pogody.

Kurtyny i beczkowozy świetnie sprawdziły się w zeszłym roku, jednak duża część mieszkańców stolicy uważała, że było ich za mało. Wśród propozycji jakie nadesłali do nas czytelnicy, najczęściej wymieniane były: park przy Balatonie, Marysin, przy stacji Metro Wilanowska, na "patelni" na pl. Wilsona oraz przy pl. Unii Lubelskiej.

d4k7vof

Podziel się opinią

Share
d4k7vof
d4k7vof
Więcej tematów