Trwa ładowanie...
d2pr6tv

Kiedy uczniowie wrócą do szkoły? Dariusz Piontkowski zdradził szczegóły zakończenia roku

Minister Dariusz Piontkowski przekazał informację o tym, kiedy uczniowie wrócą do szkoły. Na konferencji prasowej minister edukacji narodowej zdradził też szczegóły ws. wyjazdów na wakacje i kolonie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kiedy uczniowie wrócą do szkoły? Dariusz Piontkowski na konferencji prasowej (zdjęcie ilustracyjne)
Kiedy uczniowie wrócą do szkoły? Dariusz Piontkowski na konferencji prasowej (zdjęcie ilustracyjne) (PAP)
d2pr6tv

- Do 26 czerwca uczniowie będą odbywali zajęcia zdalnie. Taką decyzję podjęliśmy razem z panem premierem - powiedział minister Dariusz Piontkowski.

Kiedy uczniowie wrócą do szkoły? Dariusz Piontkowski przekazał nowe informacje

Szef MEN przypomniał, że od marca uczniowie odbywają zajęcia w formie elektronicznej. - Od dziś uruchomiliśmy konsultacje dla wszystkich dzieci w szkołach. Zdajemy sobie sprawę z tego, że części zajęć nie można przeprowadzić bez zajęć praktycznych czy spotkań z wychowawcą - dodał polityk.

d2pr6tv

Minister edukacji narodowej zaznaczył, że wszystkie szkoły, które będą powoli otwierały się na uczniów, zostaną zaopatrzone w środki ochrony osobistej. - Płyny do dezynfekcji będą w każdej placówce - podkreślił Piontkowski.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Beata Kempa o Tomaszu Grodzkim: nie dorósł do swojej funkcji

Kiedy uczniowie wrócą do szkoły? Dariusz Piontkowski o roku szkolnym 2020/2021

Minister edukacji narodowej mówił też o testach dla nauczycieli. - Będą one przeprowadzone wtedy, gdy Ministerstwo Zdrowia uzna, że istnieje poważne zagrożenie dla zdrowia wychowawców oraz uczniów - zaznaczył.

d2pr6tv

Na konferencji padło też pytanie o to, jak będzie wyglądała rekrutacja we wrześniu. - Na ten moment obserwujemy sytuację. Czekamy na dane z Ministerstwa Zdrowia. Na ten moment zakładamy, że we wrześniu będziemy mogli normalnie przyjąć dzieci w szkołach - podkreślił szef MEN.

Dariusz Piontkowski odniósł się także do apelu Rzecznika Praw Dziecka, by wszystkim uczniom podnieść ocenę o jeden stopień. - Pewnie część dzieci by tego chciała. Ja wolę, by uczniowie byli sprawiedliwie oceniani. To dla ich dobra i wierzę, że to się sprawdzi - odpowiedział.

Szef Ministerstwa Edukacji Narodowej podkreślił, że na ten moment bardzo pozytywnie ocenia zdalne nauczanie. - Wiem, że wielu nauczycieli będzie chciało wrócić do normalnego trybu nauczania. Czas epidemii nauczył nas korzystania z nowych technologii. Mam nadzieję, że od września, będziemy korzystali z tych technologii dodatkowo a nie pod przymusem - zaznaczył.

Kiedy uczniowie wrócą do szkoły? Dariusz Piontkowski o koloniach

Piontkowski mówił też o organizacji wyjazdów wakacyjnych. - Opublikowaliśmy informacje o tym, jak wypoczynek w okresie epidemii powinien być zarządzany. Musi być on przede wszystkim bezpieczny. Mamy wytyczne, które powinny spełnić organizacje, które będą organizowały wyjazdy - powiedział Dariusz Piontkowski.

d2pr6tv

Minister dodał, że w tym roku około 25 tysięcy dzieci będzie chciało wyjechać na kolonie i wyjazdy zorganizowane w kraju. - To głównie spowodowane jest sytuacją epidemiczną. Mamy przeznaczone na to 28 milionów złotych dotacji z ministerstwa - zaznaczył Piontkowski. - To w pierwszej kolejności pieniądze dla dzieci z rodzin zastępczych i wielodzietnych - dodał minister.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d2pr6tv

Podziel się opinią

Share

d2pr6tv

d2pr6tv
Więcej tematów