Trwa ładowanie...

Wakacje 2020. Nowe zasady dotyczące obozów i kolonii

Wakacje 2020. Koronawirus w nich nie przeszkodzi. Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z GIS i Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku - obozów i kolonii - dzieci i młodzieży.

Share
Wakacje 2020. Nowe zasady dotyczące obozów i koloniiŹródło: PAP
d2bawqr

Koronawirus w Polsce. Co z wakacjami? Ministerstwo Zdrowia zaznacza, że w trakcie trwania wypoczynku należy ograniczyć odwiedziny ze strony osób z zewnątrz. Są też inne wytyczne.

W jednym pokoju czy namiocie powinni być zakwaterowani uczestnicy z tej samej grupy, w której prowadzi się zajęcia. Ich liczba w jednym pokoju nie może przekraczać czterech osób - przy zachowaniu powierzchni 4 m kw. na 1 osobę. To też minimalna przestrzeń do prowadzenia zajęć.

Ponadto, przy stoliku podczas posiłku powinni siedzieć uczestnicy z tej samej grupy wychowawczej. Najlepiej, by posiłki były wydawane "zmianowo", a po każdej grupie należy dokładnie wyczyścić blaty stołów i poręcze krzeseł.

Zobacz też: Minister Sasin na kwarantannie. Odpowiedź z PiS na złośliwy komentarz

Na ogólnodostępnych plażach i kąpieliskach organizator ma wyznaczyć przestrzeń dla konkretnej grupy tak, by ograniczyć bezpośredni kontakt z osobami trzecimi.

d2bawqr

Wakacje 2020. Wśród nowych zasad ciągła dezynfekcja

Pomiędzy turnusami obiekt powinien być poddany dodatkowemu sprzątaniu i dezynfekcji powierzchni dotykowych - poręczy, klamek, blatów, włączników itp. Z pomieszczenia do prowadzenia zajęć należy usunąć przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie zdezynfekować czy wyczyścić.

To organizator wypoczynku ma obowiązek zapewnienia środków higieny osobistej, i ochrony osobistej - zarówno dla personelu, jaki i uczestników, jeśli nie zrobili tego rodzice.

Musi też opracować szczegółowy regulamin uczestnictwa w wypoczynku i przeszkolić kadrę. Ponadto, ma zapewnić stałą obecność pielęgniarki lub możliwość szybkiej konsultacji z pielęgniarką, ratownikiem medycznym czy lekarzem.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bawqr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bawqr
d2bawqr
Więcej tematów