Trwa ładowanie...

Kiedy powrót do szkół? Ekspert nie ma dobrych wiadomości

Dr Michał Sutkowski w nawiązaniu do powrotu do szkół stwierdził, że jest mało prawdopodobne, aby nauka stacjonarna objęła klasy inne niż I-III. Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dodaje, że to nie najlepszy moment na odmrażanie branż.
Share
Powrót do szkół. Dr Michał Sutkowski odradza
Powrót do szkół. Dr Michał Sutkowski odradzaŹródło: East News, Fot: TOMASZ URBANEK
dn0b2rl

Dr Michał Sutkowski skomentował aktualną sytuację pandemiczną w kraju. W poniedziałek potwierdzono prawie 3,9 tys. przypadków koronawirusa w Polsce. To niemal o 1,5 tys. zakażeń więcej, niż tydzień i dwa tyg. temu. Ekspert zauważa, że mamy do czynienia z pewną tendencją, ale nie jest to bardzo duży wzrost.

Koronawirus w Polsce. Więcej przypadków przez poluzowane obostrzenia?

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych podkreśla, że na podobnym poziomie jest liczba zgonów, ale więcej osób jest w szpitalach i pod respiratorem. Dodaje, że w Polsce mamy ograniczone restrykcje i przez to notujemy co najmniej 10 proc. więcej zakażeń brytyjską odmianą koronawirusa.

dn0b2rl

Przeczytaj: Koronawirus i trzecia fala epidemii. Trzy województwa w strefie czerwonej

- To daje obraz tego niebezpieczeństwa, które się czai za drzwiami i jesteśmy na rozbiegu trzeciej fali - ocenia dr Sutkowski. Twierdzi, że sytuacja nie będzie wyglądać tak, jak na jesieni. Uważa, że nie da się określić maksimum zakażeń. Zaznacza, że z powodu obecnego stanu szczepień nie mamy w Polsce wysokiej odporności populacyjnej.

Powrót do szkoły. Bartosz Arłukowicz kreśli czarny scenariusz

Powrót do szkół. Ekspert komentuje

Lekarz poruszył również wątek powrotu do szkół. Nie rekomendowałby, aby nauka stacjonarna była dostępna dla uczniów innych niż klasy I-III. - Wydaje mi się, że to wykluczone - podsumował. Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych odradza również odmrażanie branż gospodarki w tym momencie.

dn0b2rl

Przeczytaj również: Powrót do szkół. Minister zdrowia o maturzystach i ósmoklasistach

Ekspert ubolewa, że nie są przestrzegane podstawowe zasady obejmujące noszenie maseczek i zachowanie dystansu. Ocenia, że Polacy nie mają zaufania do ekspertów i uważają, że wszystko wiedzą lepiej. Według dra Sutkowskiego najgorsze w polskiej pandemii jest to, że ludzi nie jest w stanie przekonać uniwersalnie dobre dla każdego narzędzie - nauka.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dn0b2rl

Podziel się opinią

Share
dn0b2rl
dn0b2rl
Więcej tematów