Trwa ładowanie...

Powrót do szkół. Minister zdrowia o maturzystach i ósmoklasistach

Adam Niedzielski przyznał, że powrót do szkół uczniów klas maturalnych i ósmych może mieć miejsce w marcu, ale na pewno nie na początku miesiąca. - Trzeba zadać sobie pytanie, gdzie będzie szczyt trzeciej fali - powiedział Minister Zdrowia.
Share
Powrót do szkół maturzystów i ósmoklasistów. Adam Niedzielski: wszystko zależy od 3. fali
Powrót do szkół maturzystów i ósmoklasistów. Adam Niedzielski: wszystko zależy od 3. faliŹródło: East News
d39gu2u

Minister Zdrowia przyznał, że decyzja o wprowadzeniu obostrzeń zależy od wielu czynników. W kontekście szkół powiedział, że te placówki są na samym końcu do zamykania. - Są inne aspekty, które są kosztowe w sensie społecznym związane z zamykaniem szkół. To dotyczy rozwoju dzieci, normalnego funkcjonowania ich rodziców - mówił Adam Niedzielski na antenie Radia Zet.

Polityk podkreślił, że przywrócenie nauczania zdalnego jest bardzo dużym kosztem rozwojowym dla dzieci. A co z powrotem do szkół uczniów klas ósmych i maturalnych? Minister zdrowia przyznał, że marcowy termin powrotu do nauki stacjonarnej, o którym się wcześniej mówiło, jest możliwy. Wykluczył jednak, że stanie się to na początku miesiąca.

Przeczytaj: Koronawirus w Polsce. Adam Niedzielski podał liczbę nowych przypadków

Powrót do szkół maturzystów i ósmoklasistów. Adam Niedzielski: wszystko zależy od 3. fali

Niedzielski tłumaczy, że wpływ na powrót do szkół maturzystów i ósmoklasistów zależy od tego, gdzie będzie szczyt trzeciej fali. - Są czarne i bardziej optymistyczne scenariusze. Jeśli średnie zachorowania będą na poziomie 10 tys. przypadków, to nie będzie problemu dla wydolności naszej opieki zdrowotnej - tłumaczył.

d39gu2u

Szef resortu zdrowia kontynuując swoją wypowiedź dodał, że w przeważającej większości zaszczepieni są już medycy i grupa "0". - To nie jest sytuacja porównywalna z listopadem, kiedy mieliśmy bardziej zjadliwą mutację wirusa i sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Wtedy było mniej ludzi uodpornionych ze względu na przebieg choroby - podsumował Niedzielski.

Przeczytaj również: Koronawirus. Nidzica zamknęła szkoły i przedszkola. "Najwyższy wskaźnik zachorowań"

Wicerzecznik PiS: "Nie mamy nic wspólnego z sytuacją w Porozumieniu"

Źródło: Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d39gu2u

Podziel się opinią

Share
d39gu2u
d39gu2u
Więcej tematów