Trwa ładowanie...

Kiedy otwarcie kin? Cinema City, Multikino i Helios będą nadal zamknięte

Otwarcie kin ma nastąpić od 6 czerwca. Jednak wszystko wskazuje na to, że kina sieci CinemaCity, Multikino i Helios nadal będą zamknięte. Kiedy kina zostaną w pełni otwarte?
Share
Otwarcie kin. Cinema City, Multikino i Helios nie zostaną otwarte 6 czerwca
Otwarcie kin. Cinema City, Multikino i Helios nie zostaną otwarte 6 czerwcaŹródło: East News
d222opd

Otwarcie kin. Cinema City, Multikino i Helios czekają

Podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 6 czerwca będą mogły wznowić działalność kina. To kolejny etap odmrożenia gospodarki po tym, jak wprowadzono obostrzenia w obawie przed rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa. Okazuje się jednak, że nie wszystkie firmy z branży kinowej zdecydują się na tak szybkie otwarcie swoich lokali.

Z decyzją o reaktywacji wstrzymują się multipleksy, które najpierw chcą poznać szczegółowe wytyczne, by następnie ocenić, czy są w stanie działać na takich zasadach bez ponoszenia strat finansowych. Wytyczne nie są jeszcze znane i mają zostać ogłoszone w najbliższych dniach, po ustaleniach z przedsiębiorcami.

d222opd

Z opóźnieniem ruszą kina należące do sieci Cinema City, Multikino czy Helios. - O planowanej dacie otwarcia poszczególnych kin sieci Multikino poinformujemy w kolejnych komunikatach. Do ponownego otwarcia naszych multipleksów podchodzimy ze spokojem i chcemy być dobrze przygotowani. Czekamy na wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczące funkcjonowania kin po otwarciu. Będziemy się do nich bezwzględnie stosowali, ponieważ bezpieczeństwo naszych widzów i pracowników jest dla nas absolutnym priorytetem - powiedział prezes zarządu Miltikino S.A. Paweł Świst, którego cytuje RMF FM.

Kiedy nastąpi otwarcie kin?

Otwarcie kin ma nastąpić 6 czerwca. Właściciele mniejszych kin już zapowiadają, że wznowią działalność na początku czerwca. Wiadomo, że obowiązywać będą jednak nowe reguły prowadzenia kin. Prawdopodobnie sale kinowe będą mogły być wypełnione maksymalnie w 50 proc., a widzowie będą musieli nosić maseczki zasłaniające usta i nos.

Zobacz wideo: Adam Bielan o opozycji: robią wszystko, by 7 sierpnia Polska nie miała prezydenta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d222opd

Podziel się opinią

Share
d222opd
d222opd
Więcej tematów