Trwa ładowanie...

Kidawa-Błońska: wszyscy wojewodowie złożyli dymisję

Wszyscy wojewodowie zrezygnowali ze swoich stanowisk, nie mam sygnału, by którykolwiek z nich nie dopełnił tego obowiązku - poinformowała rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.
Share
Kidawa-Błońska: wszyscy wojewodowie złożyli dymisję
Źródło: WP.PL
d3848gg

W środę wojewodowie z całego kraju otrzymali pismo z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji przypominające, że wraz z dymisją rządu oni także winni złożyć rezygnację ze swoich stanowisk.

Podpisany pod pismem MAC sekretarz stanu Stanisław Huskowski przypomniał w nim wojewodom, że "w razie przyjęcia dymisji rządu przez prezydenta, dymisję składają również wojewodowie i wicewojewodowie". Powołał się przy tym na art. 38 ustawy o Radzie Ministrów.

Huskowski przypomniał również, że prezes Rady Ministrów rozstrzyga o przyjęciu dymisji wojewodów w ciągu 3 miesięcy od jej złożenia.

d3848gg

Rzecznik prasowy MAC Artur Koziołek informował, że przywołany w piśmie do wojewodów przepis "nie precyzuje jednoznacznie terminu i formy złożenia dymisji, ale należy uznać, że rozstrzygający jest w tym wypadku termin przyjęcia dymisji rządu przez prezydenta RP".

Premier Donald Tusk, który 1 grudnia obejmie funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, we wtorek złożył na ręce prezydenta Bronisława Komorowskiego dymisję. W czwartek prezydent przyjął dymisję rządu Tuska, jednocześnie powierzając mu pełnienie obowiązków do czasu powołania nowej Rady Ministrów.

W poniedziałek prezydent ma desygnować na nowego premiera kandydatkę koalicji PO-PSL, marszałek sejmu Ewę Kopacz. 22 września ma zostać powołany nowy rząd.

d3848gg

Podziel się opinią

Share
d3848gg
d3848gg
Więcej tematów