Trwa ładowanie...

Kazimierz Dolny. Urokliwy Wąwóz Czarny wyłożą betonowymi płytami. "Zwykła fanaberia"

Jedna z przyrodniczych atrakcji Kazimierza Dolnego, Wąwóz Czarny, ma być wyłożony betonowymi płytami. Samorząd chce zakończyć prace do końca października. Pieniądze na to obiecała Beata Mazurek z PiS. Część mieszkańców protestuje przeciwko tej decyzji. Lokalny radny ocenił ten pomysł jako "fanaberię" władz miasta.

Kazimierz Dolny. Urokliwy Wąwóz Czarny wyłożą betonowymi płytami. "Zwykła fanaberia"Źródło: East News, fot: Mariusz Grzelak
dqldo72

"Od wielu lat prosimy, błagamy, zbieramy podpisy i zabiegamy o to, żeby wreszcie utwardzić wąwóz na Niezabitowskiego. Wspierali nas byli burmistrzowie i obecny. Nie wiecie, jak tam jest poza sezonem, są koleiny po samochodach i się czeka, aż liście i less je wypełnią, bo chodzić ciężko" - napisała w oświadczeniu opublikowanym w sieci Krystyna Kubiś, która mieszka niedaleko wąwozu.

Przeciwnicy betonowania wąwozu napisali w tej sprawie petycję do władz miasta. Podpisało się pod nią ponad 2,5 tys. osób. "W naszej ocenie nie ma wystarczających powodów, by tak drastycznie ingerować w ten konkretny wąwóz: nie jest niezbędny jako droga dojazdowa" - piszą miłośnicy Wąwozu Czarnego. Podkreślają, że jest to jeden z najbardziej urokliwych wąwozów lessowych. Dodają też, że można korzystać z innej drogi, wyłożonej płytami - podaje gazeta.pl. Petycję można podpisać TUTAJ.

"Nieodpowiedzialny pomysł"

"Nie wiem, z jakich powodów i kto konkretnie pociągnął za sznureczki, ale pomysł utwardzania tego wąwozu jest skrajnie nieodpowiedzialny. Nie ma zarówno podstaw ekonomicznych, społecznych, jak i przyrodniczych. W mojej ocenie jest to zwykła fanaberia" - napisał na swoim blogu lokalny radny Janusz Kowalski.

dqldo72

Wąwóz Czarny odchodzi od ulicy Doły w kierunku Jeziorszczyzny i znajduje się poza zabytkowym układem miasta, wobec czego decyduje o nim Kazimierski Park Krajobrazowy.

Jak donosi "Kurier Lubelski", Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych uznał, że inwestycja nie powinna znacząco zmienić terenu. Promesę na betonowanie dwóch wąwozów władze Kazimierza Dolnego odebrały jeszcze w maju z rąk Beaty Mazurek, wicemarszałek Sejmu z PiS. Opiewała na pół miliona złotych.

Źródło: gazeta.pl

dqldo72

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqldo72
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqldo72
Więcej tematów