Trwa ładowanie...
d39f414
bośnia
22-02-2011 18:13

Każdego dnia szuka ich 10 tysięcy ludzi - bez sukcesu

10 tysięcy ludzi zaangażowanych jest w ściganie Ratko Mladicia i Gorana Hadżicia, dwóch najważniejszych osób poszukiwanych przez międzynarodowy wymiar sprawiedliwości - poinformował serbski prokurator ds. zbrodni wojennych Vladimir Vukczević.

d39f414
d39f414

- Każdego dnia dziesięć tysięcy osób szuka Mladicia i Hadżicia. Każdy policjant na ulicy, gdy zauważy człowieka podobnego do jednego z poszukiwanych, jest zobowiązany wylegitymować go i podjąć stosowne kroki - powiedział Vukczević po spotkaniu z generalnym prokuratorem międzynarodowego trybunału ds. zbrodni w b. Jugosławii, Serge'em Brammertzem.

Brammertz jest z wizytą roboczą w Belgradzie, gdzie sprawdza zaangażowanie serbskich władz w poszukiwanie Mladicia i Hadżicia.

W listopadzie ubiegłego roku serbski rząd wyznaczył nagrodę w wysokości 10 mln euro za wiarygodną informację, która doprowadzi do aresztowania Mladicia. Nagroda za schwytanie Hadżicia wynosi 1 mln euro.

58-letni obecnie Ratko Mladić jest oskarżony o ludobójstwo, zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości, popełnione podczas wojny w Bośni w latach 90. Jest uważany za głównego odpowiedzialnego za masakrę 8 tys. Muzułmanów w Srebrenicy w 1995 roku.

Od wielu lat Mladiciowi udaje się wymykać wymiarowi sprawiedliwości, co poważnie utrudnia drogę Serbii do Unii Europejskiej.

Hadżiciowi, wojennemu "prezydentowi" Serbów chorwackich, trybunał zarzuca zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości.

d39f414
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39f414
Więcej tematów