Trwa ładowanie...

Kazali jej zapłacić za dwa bilety, bo jest "zbyt tęga"

Na lotnisku w Bari na południu Włoch 55-letnia korpulentna mieszkanka Rzymu usłyszała podczas odprawy, że z powodu swej tuszy powinna zapłacić za dwa bilety, a następnie została poproszona o to, by stanęła na wadze bagażowej.
Share
Kazali jej zapłacić za dwa bilety, bo jest "zbyt tęga"
Źródło: AFP
d44a5hb

Kobieta złożyła skargę na personel linii lotniczych. Gdy sprawa została nagłośniona przez włoskie media, linie przeprosiły ją i wszczęły wewnętrzne dochodzenie w sprawie tego incydentu.

- Przykro mi, ale jest pani zbyt tęga; jeśli chce pani z nami podróżować, musi pani zapłacić za dwa bilety - usłyszała ważąca około 100 kilogramów kobieta w punkcie odprawy linii lotniczych Easyjet. Kiedy zaproponowano jej, by w obecności innych pasażerów stanęła na wadze, na której waży się walizki, zirytowana do granic zrezygnowała z lotu samolotem do Rzymu.

Do Wiecznego Miasta powróciła samochodem. Złożyła natychmiast skargę na linie lotnicze z powodu, jak podkreśliła, poniesionych strat moralnych i materialnych.

W reakcji na rozgłos, jaki nadano tej sprawie we Włoszech, rzecznik linii oświadczył, że incydent z Bari to "niewybaczalny błąd personelu naziemnego". Zapewnił następnie: Easyjet nie ma w swym regulaminie zasad dotyczących wagi pasażerów. Za całe to zdarzenie linie oficjalnie przeprosiły niedoszłą pasażerkę.

Sylwia Wysocka

d44a5hb

Podziel się opinią

Share
d44a5hb
d44a5hb
Więcej tematów