Trwa ładowanie...
d3sc9fv
d3sc9fv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kazachstan: pożar na budowie najwyższego wieżowca Azji Środkowej

• Sześć godzin strażacy gasili groźny pożar w centrum Astany
• Ogień pojawił się na budowie najwyższego wieżowca w Azji Środkowej
• Pożar prawdopodobnie wywołało urządzenie do ogrzewania
• Udało się ewakuować 150 robotników, nikomu nic się nie stało
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3sc9fv

Na budowie najwyższego wieżowca Azji Środkowej w stolicy Kazachstanu, Astanie, wybuchł pożar, który udało się strażakom ugasić po sześciogodzinnej akcji - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych. Nikt nie ucierpiał.

Budowę prowadzi deweloper ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na stronie internetowej ministerstwa spraw wewnętrznych Kazachstanu zamieszczono zdjęcia przedstawiające ogień trawiący kilka pięter budynku. MSW w komunikacie podało, że kiedy na miejsce dojechały ekipy straży pożarnej ogień obejmował piętra od 11. do 25.

W akcji uczestniczyło 27 jednostek straży pożarnej, wykorzystano także ciężki sprzęt i śmigłowiec.

d3sc9fv

Pożar prawdopodobnie wywołało urządzenie do ogrzewania, działające na paliwo - podało ministerstwo spraw wewnętrznych. Agencja TASS dodaje, że ogień rozprzestrzenił się na drewniane elementy rusztowania.

W komunikacie resortu spraw wewnętrznych podkreślono, że z budynku udało się bezpiecznie ewakuować 150 robotników tam pracujących. Nie wiadomo natomiast, jaka jest skala zniszczeń.

Budowa Abu Zabi Plaza ma zostać ukończona jeszcze w tym roku. Deweloper przewiduje, że będzie tam hotel, część mieszkalna a także powierzchnie biurowe. Budynek mam mieć 88 pięter. Prace budowlane trwają od 2010 roku.

d3sc9fv

Podziel się opinią

Share

d3sc9fv

d3sc9fv
Więcej tematów