Trwa ładowanie...

Katowice. Miasto wybrało wykonawcę basenu na Zadolu

Firma Dombud za 29,8 mln zł będzie musiała dokończyć prace po poprzednim wykonawcy, który nie wywiązał się z umowy.
Share
Tak ma prezentować się trzeci nowy basen w Katowicach. Foto: www.katowice.eu
Tak ma prezentować się trzeci nowy basen w Katowicach. Foto: www.katowice.eu
d4f38ke

W Katowicach w 2017 roku rozpoczęto budowę trzech basenów miejskich. Dwa obiekty - w Brynowie i Burowcu, budowane przez NDI, zostały uruchomione w czerwcu tego roku. Z wykonawcą trzeciej inwestycji, w związku z niewywiązywaniem się z umowy, miasto rozwiązało współpracę. Pozostały po nim roboty żelbetowe do poziomu "0" - tzw. podbasenie oraz wylane niecki pod basen sportowy i rekreacyjny.

Rozpoczęcie procedury wyboru nowego wykonawcy nałożyło się na okres pandemii koronawirusa. Ostatecznie pod koniec września miasto Katowice podpisało umowę i przekazało teren budowy.

- Dwa nowo powstałe kompleksy basenowe w Katowicach cieszą się wielką popularnością mieszkańców. Do końca września odwiedziło je już ponad 118 tysięcy osób. Dlatego jestem pewien, że trzeci basen umożliwi jeszcze większej grupie katowiczan aktywną rozrywkę. Nowy kompleks basenowy ma być gotowy przed wakacjami w 2022 r. Obiekt będzie bliźniaczy do pływalni w Brynowie i Burowcu. Będzie posiadać 6-torowy basen sportowy o wymiarach 25x16 m, basen do nauki pływania, brodzik dla dzieci wyposażony w atrakcje, trybuny dla widzów na 115 miejsc, 80-metrową zjeżdżalnię, sale sportowe oraz sauny, a także dodatkowo strefę odnowy biologicznej – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic i dodaje, że trzy baseny oznaczają, że większość mieszkańców Katowic będzie mieć dostępną pływalnię w promieniu pięciu kilometrów.

d4f38ke

Przypomnijmy, że posiadacze Katowickiej Karty Mieszkańca płacą na basenach połowę normalnej stawki – tj. 8 zł za godzinę (zamiast 16 zł) oraz 4 zł – w przypadku biletu ulgowego (zamiast 8 zł).

Tajemnica kaplicy templariuszy w Chwarszczanach

Wykonawcą, który dokończy budowę w Zadolu przy ul. Wczasowej, jest firma Dombud, która zawarła z miastem umowę o wartości 29,8 mln zł. Firma będzie musiała dokończyć prace po poprzednim wykonawcy, który nie wywiązał się z umowy. – Nowy wykonawca w najbliższych tygodniach dokona przeglądu elementów już wykonanych, a następnie rozpocznie kontynuację budowy pływalni – wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy katowickiego magistratu. Dombud ma 19,5 miesiąca na dokończenie inwestycji.

d4f38ke

Sama inwestycja będzie podobna do obiektów, które powstały w Brynowie i Burowcu, przy czym zamiast siłowni pojawi się w nim strefa odnowy biologicznej. W Zadolu w miejsce siłowni i sali fitness powstanie przestrzeń na gabinet lekarza i masażu oraz krioterapie i hydroterapie. W obiekcie przy Wczasowej będzie możliwość wyjścia z części basenowej na zewnętrzną plażę przy budynku, co jest nawiązaniem do kąpieliska otwartego, które działało tu przed laty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4f38ke

Podziel się opinią

Share
d4f38ke
d4f38ke
Więcej tematów