Trwa ładowanie...
d4h6loi

Katowice. CBA zatrzymało 6 przedsiębiorców za pranie pieniędzy

Katowice. Zarząd spółki wspierającej „start up-y” zatrzymany przez CBA. Jego członkowie wyłudzili prawie 6,5 miliona złotych z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Sprawa jest w toku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katowice. CBA zatrzymało 6 osób za pranie pieniędzy
Katowice. CBA zatrzymało 6 osób za pranie pieniędzy (Getty Images)
d4h6loi

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Katowicach zatrzymali 6 nieuczciwych przedsiębiorców

Przedsiębiorcy, którzy prowadzili firmę wspierającą "start up-y" zostali zatrzymani przez CBA. Jak się okazało, oszukali PARP na grube miliony. Najpierw starali się o dofinansowanie, a następnie wyprowadzali pozyskane pieniądze.

"Zatrzymania mają związek ze śledztwem dotyczącym oszustwa w kwocie blisko 8,5 milionów złotych na szkodę PARP – informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA. - Podejrzani uzyskali dofinansowanie z Agencji. Następnie, wbrew zapisom umowy o dofinansowaniu, otrzymane pieniądze wyprowadzili za pośrednictwem słupów do własnych spółek”.

d4h6loi

Katowice. CBA zatrzymało oszustów działających w zorganizowanej grupie przestępczej

"Zatrzymane osoby zostaną doprowadzone do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie zostaną im przedstawione zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa na kwotę blisko 8,5 miliona złotych, a także prania pieniędzy w kwocie 6.500.000 zł" - podaje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Sprawa jest rozwojowa. CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Jarosław Gowin nie jest zapraszany do TVP Info? "Chyba przestałem być interesującym partnerem"

d4h6loi

Podziel się opinią

Share

d4h6loi

d4h6loi
Więcej tematów