Trwa ładowanie...
ycipk-12ip2y

Katowice. Bezdomny miał na stopach worki foliowe zamiast butów. Zareagował policjant

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji podczas rutynowego patrolu zauważyli bezdomnego, który pomimo chłodnego poranka szedł po ulicy bez butów. Zamiast skarpet wokół stóp miał owinięte worki foliowe. Przejęty tym widokiem funkcjonariusz zdobył się na gest, który na długo zapadnie w pamięci obdarowanego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katowice, ul. Warszawska. Gest funkcjonariusza wzruszył bezdomnego
Katowice, ul. Warszawska. Gest funkcjonariusza wzruszył bezdomnego (śląska policja)
ycipk-12ip2y

Idąc ul. Warszawską w Katowicach policjanci zwrócili uwagę na bezdomnego mężczyznę, który nie miał na sobie żadnego obuwia. Od zimna chroniły go jedynie prowizoryczne "skarpety" z foliowych worków. Mundurowi próbowali go dogonić, ten jednak zniknął gdzieś między kamienicami.

Gdy sprawa wydawała się zamknięta, sierż. sztab. Jarosław Zieliński rozpoznał bezdomnego później tego samego dnia. Około południa zauważył go w centrum miasta. Tym razem mężczyzna miał na stopach zniszczone, letnie trzewiki, które ledwo chroniły przed chłodem i warunkami pogodowymi. Policjant podszedł do niego i chwilę porozmawiał.

Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna rano musiał sobie jakoś poradzić, bo nie miał jeszcze wtedy na sobie butów. Przyznał też, że "nie ma innego obuwia oraz ubrań odpowiednich na okres zimowy".

ycipk-12ip2y

Dla jednych "niewiele", dla drugich "wszystko"

"W związku z trudnym położeniem, w jakim znalazł się bezdomny, policjant postanowił oddać mu swoje zapasowe, służbowe buty. Oprócz wysokiego obuwia chroniącego przed zimnem, przekazał mu również nowe, ciepłe skarpety" - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Osobisty gest sierżanta sztabowego pochodzący z głębi serca poruszył bezdomnego, który serdecznie mu podziękował. "Gest policjanta wykraczał poza klasyczną, urzędową pomoc. Był wyrazem osobistego zaangażowania i odruchem serca. Warto pamiętać, że czasem 'niewiele' dla jednych, dla drugich znaczy 'wszystko'" - piszą funkcjonariusze w komunikacie śląskiej policji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

ycipk-12ip2y

Kpiny Bartłomieja Sienkiewicza po odejściu Jarosława Zielińskiego: widzi pan te łzy?

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-12ip2y

ycipk-12ip2y
ycipk-12ip2y
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów