Trwa ładowanie...
ycipk-10d7rm

Katecheta z Żywca skazany za pedofilię. Wykorzystał seksualnie cztery podopieczne

Były nauczyciel religii z ośrodka szkolno-wychowawczego w Żywcu prawomocnie skazany przez sąd na 5,5 roku więzienia. Mężczyzna wykorzystał seksualnie cztery podopieczne ośrodka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katecheta wykorzystał cztery podopieczne Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu
Katecheta wykorzystał cztery podopieczne Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu (iStock.com)
ycipk-10d7rm

Sąd Rejonowy w Żywcu pod koniec czerwca ubiegłego roku skazał mężczyznę za seksualne wykorzystanie czterech dziewcząt, z których jedna miała mniej niż 15 lat, na 5,5 roku więzienia. Zgodnie z wyrokiem mężczyzna nie może też przez 15 lat zajmować funkcji i wykonywać zawodów związanych z edukacją i wychowaniem małoletnich. Sąd zakazał mu również zbliżać się przez 10 lat do trójki młodszych poszkodowanych na odległość mniejszą niż 50 m.

Obrońca katechety, tuż po wyroku stwierdził, że zostało naruszone prawo do obrony jego klienta i złożył apelację. Bielski sąd okręgowy utrzymał jednak wyrok pierwszej instancji.

Zobacz także: Nauczyciel z Żywca stanie przed sądem. Molestował uczennice

ycipk-10d7rm

Śledztwo w sprawie molestowania uczennic w Specjalnym Ośrodku-Szkolno Wychowawczym wszczęto wiosną 2017 roku. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zgłosiła nowa dyrektor placówki.

Prokuratura przesłuchała w tej sprawie ponad 20 świadków. Wśród podejrzanych znalazł się nie tylko nauczyciel, który - jak ustaliła prokuratura - molestował cztery wychowanki, ale także była dyrektor ośrodka. Kobieta, która obecnie jest już na emeryturze, miała wiedzieć przynajmniej o jednym przypadku wykorzystywania seksualnego uczennicy. Nikomu jednak tego nie zgłosiła. Śledczy oskarżyli kobietę o niedopełnienie obowiązków. Została za to skazana na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata i grzywnę w wysokości 3 tys. zł. W środę bielski sąd okręgowy utrzymał także ten wyrok.

Zobacz także: Jest wniosek o odwołanie Stanisława Piotrowicza. "Zarzuty są bezpodstawne"

Mężczyzna wykorzystał seksualnie cztery podopieczne ośrodka - jedna z nich była pełnoletnia. Do pierwszego zdarzenia doszło w październiku 2012 r. Mężczyzna doprowadził wówczas niepełnoletnią uczennicę do obcowania płciowego. W lutym ub.r. doprowadził kolejne dwie niepełnoletnie dziewczynki do poddania się tzw. innej czynności seksualnej. W zamian obiecywał im korzyści majątkowe. Molestowanie pełnoletniej uczennicy miało miejsce w 2016 r..

ycipk-10d7rm

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Żywcu jest placówką publiczną dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz z autyzmem. Prowadzony jest przez starostwo.

Źródło: rmf24.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-10d7rm

ycipk-10d7rm
ycipk-10d7rm
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów