Trwa ładowanie...

Jest wniosek o odwołanie Stanisława Piotrowicza. "Zarzuty są bezpodstawne"

Klub parlamentarny PO-KO złożył wniosek o odwołanie szefa sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka Stanisława Piotrowicza. Powodem są jego dawne słowa dotyczące umorzenia śledztwa w sprawie księdza oskarżanego o molestowanie dzieci.
Share
Stanisław Piotrowicz odpiera zarzuty
Stanisław Piotrowicz odpiera zarzutyŹródło: East News
d3l27rf

- Złożyliśmy wspólnie w imieniu klubu parlamentarnego PO-KO wniosek o odwołanie pana przewodniczącego - powiedział Borys Budka na wtorkowym posiedzeniu komisji.

- PiS chce mieć na sztandarach ochronę polskiej rodziny i polskich dzieci, tylko ten sztandar niesiony jest przez prokuratora okresu stanu wojennego Stanisława Piotrowicza, który zasłynął tym, że usprawiedliwiał haniebne działania księdza pedofila. Tłumaczył go i wręcz bronił. Wszedł w buty obrońcy pedofila - argumentowali posłowie PO na konferencji prasowej.

Wnioskodawcy tłumaczą, że na ujawnionym w mediach nagraniu z listopada 2001 roku przewodniczący z głębokim zaangażowaniem usprawiedliwiał księdza, w którego sprawie prokuratura, kierowana przez pana Stanisława Piotrowicza, umorzyła postępowanie. "Należy wskazać, że w dniu 25 czerwca 2004 r. Sąd Rejonowy w Krośnie skazał 65-letniego ks. M. na dwa lata więzienia z zawieszeniem na pięć lat za molestowanie sześciu dziewczynek" - podkreślono we wniosku.

d3l27rf

"Należy wyrazić wątpliwości w zakresie przestrzegania podstawowych zasad moralnych i etycznych przez przewodniczącego" - stwierdzono.

Odpowiedź Piotrowicza

Stanisław Piotrowicz przekonuje, że zarzuty są bezpodstawne.

d3l27rf

Przekonuje też, że nie wykonywał w tej sprawie żadnych funkcji procesowych ani nie podejmował merytorycznych decyzji.

W rozmowie z PAP, cytowanej przez Polsat News, tłumaczy, że "informował jedynie o sposobie zakończenia sprawy, którą prowadził inny niezależny prokurator". - Informując o tym, posłużyłem się cytatami z postanowienia o umorzeniu postępowania - powiedział.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

d3l27rf

Zobacz także: Burza wokół karty LGBT. Jacek Sasin obruszony

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

d3l27rf

Podziel się opinią

Share
d3l27rf
d3l27rf
Więcej tematów