Trwa ładowanie...
wypadek

Katastrofa w Sosnowcu. Zawaliła się część kamienicy

Pod gruzami znalazły się dwie osoby. Około godz. 21 strażacy wydobyli starszego mężczyznę. Katastrofy nie przeżyła druga z przysypanych osób.

Share
Katastrofa w Sosnowcu. Zawaliła się część kamienicy
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d20kr7v

Do katastrofy doszło około godz. 20. Według pierwszych doniesień, przyczyną zawalenia się kamienicy przy ul. Tylnej 12 w Sosnowcu był wybuch butli z gazem. Świadkowie mówią o wybuchu.

Jak poinformowała na briefingu prasowym rzeczniczka straży pożarnej st. kpt. Aneta Gołębiowska strażacy ręcznie przeszukują miejsce katastrofy. Pod gruzowiskiem była jeszcze jedna osoba.

d20kr7v

10 mieszkańców budynku zostało ewakuowanych. Na miejsce podstawiono autobus, w którym mogli się schronić w czasie akcji strażaków. Ich działania trwały kilka godzin.

Jak poinformował na antenie TVN24 podinsp. Mariusz Łabędzki z policji w Sosnowcu, strażacy wydobyli spod gruzów mężczyznę. Był przytomny, strażacy mieli z nim kontakt. Poszkodowany został przekazany załodze pogotowia.

Dzięki informacjom od ocalonego mężczyzny, funkcjonariusze znali położenie przysypanej. Kobiety nie udało się uratować.

d20kr7v

Na miejscu pracowało 65 ratowników oraz dwa psy tropiące. Jak poinformował komendant dolnośląskiej Straży Pożarnej Adam Konieczny, do odgruzowywania miejsca ruszył też ciężki sprzęt.

google maps
Źródło: google maps
d20kr7v

Podziel się opinią

Share
d20kr7v
d20kr7v
Więcej tematów