Trwa ładowanie...

Katastrofa smoleńska. TVP Info zapowiada emisję nagrania z poufnej narady z premierem Donaldem Tuskiem

Telewizja publiczna powraca do tematu katastrofy smoleńskiej. Chce pokazać "nagranie z poufnej narady u premiera Donalda Tuska po katastrofie smoleńskiej". "To nagranie miało zostać zniszczone" - tak TVP Info zapowiada najnowszy "Magazyn Śledczy Anity Gargas".

Katastrofa smoleńska. TVP Info zapowiada publikację nagrania z poufnej narady z premierem Donaldem TuskiemKatastrofa smoleńska. TVP Info zapowiada publikację nagrania z poufnej narady z premierem Donaldem TuskiemŹródło: East News
d3ksi38
d3ksi38

"Magazyn Śledczy dotarł do nagrania z poufnej narady u premiera Donalda Tuska po katastrofie smoleńskiej" - pisze na Twitterze TVP Info i zapowiada opublikowanie go w czwartek.

To urywek wypowiedzi Donalda Tuska, który w 2010 roku pełnił funkcję premiera. - Pan zasugerował, że przez błąd polskiego rządu Rosjanie mają przewagę - mówi były premier.

Na nagraniu słychać także wypowiedź Edmunda Klicha, ówczesnego szefa Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Nie wiadomo, czy padła ona podczas narady, czy została nagrana na potrzeby programu. - Ja sądziłem, że cały czas są prowadzone negocjacje ze stroną rosyjską - mówi Klich.

Kolejna wypowiedź na nagraniu to znów słowa Donalda Tuska. - Prawdziwe źródło niepokojów w Polsce to jest, czy to zrobili Rosjanie. To są te najgroźniejsze spekulacje - mówi Tusk.

d3ksi38

Lektor stwierdza, że jest to "nagranie, które miało zostać zniszczone". "Donald Tusk na poufnej naradzie po katastrofie smoleńskiej" - dodaje i zaprasza na czwartkowy program "Magazyn Śledczy Anity Gargas".

Katastrofa smoleńska. Kolejne poufne nagranie?

Nie wiadomo na razie, czyjego autorstwa jest nagranie, które jutro zostanie wyemitowane na antenie TVP Info. Przypomnijmy jednak, że nie jest to pierwsze ujawnione przez media nagranie dotyczące tego, co działo się tuż po katastrofie smoleńskiej. Autorem wielu z nich był Edmund Klich, ówczesny szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych oraz akredytowany przedstawiciel Polski przy wojskowo-cywilnej komisji rosyjskiej badającej przyczyny katastrofy prezydenckiego Tu-154.

Edmund Klich nagrał m.in. swoją rozmowę z ówczesnym szefem MON Bogdanem Klichem oraz poufną naradę na temat śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej, która odbyła się 22 kwietnia 2010 roku w gabinecie ministra obrony narodowej Bogdana Klicha z udziałem szefa MON oraz szefa Sztabu Generalnego gen. Mieczysława Cieniucha. Nagrania te w 2011 roku ujawniła "Gazeta Polska".

Rok później tygodnik "Newsweek" zaprezentował zapisy kolejnych rozmów polskiego przedstawiciela przy rosyjskim Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym, który zajmował się katastrofą smoleńską. Na swojej stronie internetowej "Newsweek" zamieścił fragment jednej z rozmów, jakie Edmund Klich nagrywał.

d3ksi38

W rozmowie z niezidentyfikowaną osobą Klich pyta: "będziecie nas podsłuchiwać?" Jego rozmówca odpowiada: "tak jest (...). Niebezpieczna sytuacja i trzeba podsłuchiwać. Klich z kolei na to odpowiada: "trzeba, trzeba. Ja wiem, że nad wszystkim trzeba mieć kontrolę. Nie może się wymknąć. Rację musimy mieć my".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ksi38
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ksi38
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj