Trwa ładowanie...

Katastrofa smoleńska. Antoni Macierewicz nie ma złudzeń: nastąpił zmasowany atak dezinformacyjny, ale zbliża się godzina prawdy

• Zbliża się moment wskazania winnych - powiedział szef MON w rozmowie z "GP" • Dodał, że "obrońcy kłamstwa smoleńskiego tracą grunt pod nogami" • "PO i związane z nią ośrodki są odpowiedzialne za zaniechanie"
Share
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczŹródło: PAP, Fot: Wojciech Pacewicz
d1xlq0h

Antoni Macierewicz w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" mówił o postępach prac ws. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. - Zmiana władzy umożliwiła uczciwe zbadanie dramatu smoleńskiego, a ekshumacje i sekcje zwłok uświadomiły, że dokonanie rekonstrukcji wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku jest możliwe, i to w bardzo krótkim terminie (...) Zgromadzenie bezspornego materiału dowodowego, którego nie będzie można podważyć i zakwestionować. I dlatego właśnie w ostatnim czasie nastąpił tak zmasowany atak dezinformacyjny - powiedział szef MON w rozmowie z Dorotą Kanią.

Dodał, że "hałas medialny i zamieszanie, które ostatnio miały miejsce w związku ze smoleńską tragedią, są spowodowane przerażeniem obrońców kłamstwa smoleńskiego". Według niego, tracą oni grunt pod nogami. "Zbliża się godzina prawdy" - zaznaczył minister obrony narodowej.

Antoni Macierewicz powiedział "Gazecie Polskiej", że wyniki działań podkomisji "zbliżają nas do momentu wskazania winnych tej tragedii". Wyjaśnił, że "uruchomienie tej potężnej machiny kłamstwa było niezbędne do zastraszenia narodu patrzącego na śmierć swojej elity (...) w Polsce zadanie to wykonywali pogrobowcy WSI"

Wyjaśnił, że "Platforma Obywatelska i związane z nią ośrodki propagandowe brną w kłamstwo, prowokacje i dezinformację, bo są odpowiedzialne za zaniechanie dochodzenia do prawdy". Zaznaczył przy tym, że nie dziwi go nasilenie takich działań w tym własnie momencie, bo "ekshumacje i sekcje zwłok uświadomiły, że dokonanie rekonstrukcji wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku jest możliwe, i to w bardzo krótkim terminie".

WP, Gazeta Polska, Niezależna.pl

d1xlq0h

Podziel się opinią

Share
d1xlq0h
d1xlq0h
Więcej tematów