Trwa ładowanie...
d3hei43

Katastrofa samolotu w Iranie. Wołodymyr Zełenski w orędziu do narodu: winni zostaną ukarani

Wołodymyr Zełenski zwrócił się do Ukraińców w specjalnym orędziu do narodu. Prezydent zapowiada, że winni zostaną ukarani po katastrofie samolotu w Iranie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (East News)
d3hei43

- W tych trudnych dla każdego z nas dniach chcę powiedzieć, że szczątki wszystkich ofiar zostaną oddane ich rodzinom, które będą mogły po ludzku pożegnać się z nimi. Godnie uczcimy ich pamięć. Wszyscy winni zostaną ukarani - powiedział w orędziu do narodu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Dodał, że władza będzie pomagała w uzyskaniu odszkodowań od przewoźnika, firm ubezpieczeniowych oraz ze strony Islamskiej Republiki Iranu. Zełenski wspomniał również o telefonicznej rozmowie z prezydentem Iranu Hasanem Rowhanim oraz współpracy z przywódcami innych krajów.

- Działaliśmy systematycznie, bez histerii i na rzecz jednej sprawy: osiągnięcia wyników, czyli ustalenia prawdy dotyczących okoliczności tej tragedii - oświadczył prezydent Ukrainy. Dziś kierownictwo Iranu uznało fakt zestrzelenia ukraińskiego samolotu i swoją winę w tej katastrofie - zaznaczył.

d3hei43

Zobacz też: 28. finał WOŚP. Prezydent Gdańska będzie miała ochronę. Impreza pod ścisłą kontrolą

Zełenski powiedział, że teraz celem Ukrainy jest transport do kraju szczątków ofiar. - Biuro prokuratora generalnego wszczęło śledztwo w sprawie umyślnego zabójstwa obywateli Ukrainy. Rząd udzieli pomocy finansowej rodzinom ofiar - zapewnił polityk i zaapelował o międzynarodową solidarność w sprawie wyjaśnienia katastrofy ukraińskiego samolotu.

d3hei43

- Jest to potrzebne nam wszystkim. Potrzebne człowiekowi, który powinien czuć się w tym świecie bezpiecznie, niezależnie od tego, czy znajduje się na ziemi, wodzie, czy w powietrzu. Człowiek i jego życie powinny bowiem być najwyższą wartością dla każdej władzy, każdego państwa i polityka - oświadczył Zełenski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hei43

Podziel się opinią

Share

d3hei43

d3hei43
Więcej tematów