Trwa ładowanie...
d417r6i

Katastrofa hiszpańskiego myśliwca. Pilot nie zdążył się katapultować

Myśliwiec Eurofighter rozbił się w pobliżu bazy wojskowej w Albacete, na południowym wschodzie Hiszpanii. Źródła rządowe potwierdziły, że pilot zginął.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Myśliwiec wracał do bazy z Madrytu
Myśliwiec wracał do bazy z Madrytu (Wikimedia Commons CC BY-SA)
d417r6i

Dziennik "El Pais" wcześniej podawał, że pilot nie zdążył się katapultować.

Samolot wracał z tradycyjnej parady wojskowej z okazji święta narodowego, która odbywała się w stolicy kraju. Uczestniczyli w niej hiszpański premier Mariano Rajoy i król Filip VI.

Do wypadku doszło w pobliżu bazy lotniczej Los Llanos obok Albacete, 300 km na południowy wschód od Madrytu. Samolot rozbił się na polu, które znajduje się obok parku - poinformował zastępca przedstawiciela rządu hiszpańskiego w Albacete, Aquilino Iniesta.

Eurofighter to myśliwiec wielozadaniowy, który powstał w koprodukcji brytyjsko-włosko-niemiecko-hiszpańskiej. Dwie maszyny tego typu rozbiły się w Hiszpanii w 2010 i w 2014 roku. W obu przypadkach piloci zginęli.

W czwartek w Hiszpanii przypada święto Dia de la Hispanidad, które upamiętnia dotarcie Krzysztofa Kolumba do Ameryki. Święto to jest symbolem zjednoczenia kraju, ale w tym roku cieniem na obchody kładzie siękryzys w stosunkach między rządem centralnym w Madrycie a władzami regionalnymi Katalonii. Władze centralne dały rządowi w Barcelonie czas do 19 października, by anulował ewentualną decyzję o ogłoszeniu niepodległości regionu, jeśli chce uniknąć zawieszenia katalońskiej autonomii.

d417r6i

Podziel się opinią

Share

d417r6i

d417r6i
Więcej tematów