Trwa ładowanie...
d2nd93j

Katarzyna W. została przeniesiona do Lublińca rok temu. To jej trzeci zakład karny

Katarzyna W. została przeniesiona do zakładu karnego w Lublińcu już w 2018 roku - dowiedziała się Wirtualna Polska. Według naszego informatora to już trzeci zakład karny mamy sześciomiesięcznej Madzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katarzyna W. została skazana na 25 lat więzienia
Katarzyna W. została skazana na 25 lat więzienia (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d2nd93j

Za zabójstwo dziecka Katarzyna W. usłyszała wyrok 25 lat pozbawienia wolności. Karę od początku odbywała w Zakładzie Karnym w Krzywańcu. Jak poinformował we wtorek Super Express, kobieta przebywała w jednoosobowej celi, a pozostałe więźniarki cały czas próbowały się do niej "dobrać". Chciały ją ukarać za krzywdę wyrządzoną dziecku. W związku z tym miała zostać przeniesiona do Zakładu Karnego w Lublińcu w trybie pilnym.

- Informuję, że w publikacjach Super Expressu znalazły się nieprawdziwe informacje. Nie było żadnego ataku na nią współosadzonych. Osadzona nie była przetransportowana z Zakładu Karnego Krzywaniec do Zakładu Karnego Lubliniec w trybie pilnym. Nie przebywa w celi pojedynczej - poinformowała Wirtualną Polskę ppłk Elżbieta Krakowska, rzecznik prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

- Z uwagi na medialny charakter sprawy podczas jej pobytu w zakładach karnych objęta jest szczególnym nadzorem funkcjonariuszy Służby Więziennej tak by zapewnić jej bezpieczeństwo i to jest i było zapewnione - dodała.

d2nd93j

CZYTAJ TEŻ: Gdzie jest Katarzyna W.? Służba Więzienna dementuje doniesienia

Trzeci zakład karny

Niestety ani rzeczniczka Służby Więziennej, ani kierownictwo Zakładów Karnych nie mogli udzielić nam szczegółowych informacji dotyczących Katarzyny W. i jej pobytu w jednostkach penitencjarnych. Skazana nie wyraziła na to zgody.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się Wirtualna Polska, Katarzyna W. Zakład Karny w Krzywańcu opuściła już cztery lata temu. Przebywała w nim do 2015 roku. Wówczas została przeniesiona do Zakładu Karnego w Katowicach. Wnioskowała o to ze względu na to, że tamtejszy zakład był najbliżej jej dawnego miejsca zamieszkania. W Katowicach odsiedziała trzy lata kary. Od czerwca 2018 roku przebywa w Zakładzie Karnym w Lublińcu.

Nasz informator powiedział również, że Katarzyna W. miała od początku znaleźć się w Zakładzie Karnym w Lublińcu ze względu na to, że jest to więzienie dla kobiet.

d2nd93j

Zabójstwo sześciomiesięcznej Madzi

Przypomnijmy, że tragedia zaczęła się 24 stycznia 2012 r. Wówczas w mediach pojawiła się informacja o zaginięciu 6-miesięcznej Madzi. Jej matka twierdziła, że gdy wieczorem wracała do domu ktoś na nią napadł, uderzył w głowę i gdy ona straciła przytomność, porwał dziecko. Podawała nawet rysopis mężczyzny. Cała Polska żyła wydarzeniami w Sosnowcu.

Za informacje, które mogłyby naprowadzić na ślad dziecka, wyznaczono wysokie nagrody, kwota doszła do 160 tysięcy złotych. Niemal w całym województwie pojawiły się plakaty ze zdjęciem Madzi. Matka dziewczynki błagała, by rzekomy porywacz oddał jej dziecko. Rodzice publicznie obiecali, że jeśli to zrobi, nie spotka go kara.

W końcu W. przyznała detektywowi Krzysztofowi Rutkowskiemu, który zaangażował się w sprawę, że nie było porwania. - Matka Magdy powiedziała, że zdarzył się wypadek - dziecko wysunęło jej się z rąk i upadło. Uderzyło główką o próg i umarło - powiedział detektyw.

Prawda okazała się wstrząsająca. Kobieta dłuższy czas planowała zabójstwo dziecka.

CZYTAJ TEŻ: Kochankowie matki Madzi z Sosnowska pod sąd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2nd93j

Podziel się opinią

Share

d2nd93j

d2nd93j
Więcej tematów