Trwa ładowanie...
dvi2j1r

Katarzyna M.-W. ma zarzuty ws. Amber Gold. A pracuje dla rządowej instytucji

Katarzyna M.-W, jako jedna z trzech osób, usłyszała zarzuty w sprawie afery Amber Gold. Jednak, jak ustalił "Fakt", mimo zarzutów otrzymała ważne stanowisko w rządowej instytucji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katarzyna M.-W. zdaniem prokuratury nie dopełniła obowiązków służbowych
Katarzyna M.-W. zdaniem prokuratury nie dopełniła obowiązków służbowych (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
dvi2j1r

Prokuratura uznała, że Katarzyna M.-W. nie dopełniła obowiązków, gdy wydała zezwolenie liniom lotniczym OLT Express - wtedy całkowicie zależnym od pieniędzy z Amber Gold. Katarzyna M.-W, jako pracownik Urzędu Lotnictwa Cywilnego, pozytywnie oceniła zdolności finansowe spółki. Prokurator zastosował wobec niej 30 tys. złotych poręczenia majątkowego i dozór policyjny.

Jednak "Fakt" ustalił, że pomimo zarzutów Katarzyna M.-W. pracuje obecnie w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Miała tam trafić w styczniu, o czym zdecydował szef PAŻP Janusz Niedziela. M.-W. zajmuje stanowisko pełnomocnika ds. efektywności kosztowej. Podlega wyłącznie szefowi, a o wadze jej roli ma świadczyć fakt, że to właśnie ona reprezentuje PAŻP na branżowych spotkaniach.

Informator "Faktu" twierdzi, że "nie wiadomo, po co Niedziela ją zatrudnił, ale pewnie chciał pokazać, że nikt nie może mu się wtrącać." Jego zdaniem szef PAŻP, powołując się na bliską współpracę z Kaczyńskimi jeszcze z czasów Porozumienia Centrum, zbudował sobie w agencji "własne księstwo i nikogo nie słucha".

dvi2j1r

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Skandal obyczajowy z udziałem posła PiS. Cymański komentuje

dvi2j1r

Podziel się opinią

Share
dvi2j1r
dvi2j1r
Więcej tematów