Trwa ładowanie...
d41hmve

Katarzyna Kierzek Koperska kandydatką Nowoczesnej do Senatu

Przedsiębiorca i doradca podatkowy Katarzyna Kierzek Koperska będzie ubiegała się o mandat senatora w powiecie poznańskim z ramienia Nowoczesnej. Kandydatka jest sekretarzem stowarzyszenia Ryszarda Petru w Wielkopolsce.
Share
Katarzyna Kierzek Koperska kandydatką Nowoczesnej do Senatu
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d41hmve

- Chcę traktować Senat jako miejsce pracy i równocześnie miejsce, które będzie odzwierciedlało przekrój społeczny naszego kraju pod względem zawodowym, środowisk społecznych i wieku - podkreśliła w środę w Poznaniu Kierzek Koperska.

Kandydatka, która jest prezesem dwóch spółek prawa handlowego zajmujących się doradztwem podatkowym oraz obrotem nieruchomościami, zaznaczyła na konferencji prasowej, że obecnie w Senacie nie ma ani jednego przedstawiciela jej zawodu, więc doświadczenie, które posiada, mogłoby być bardzo pomocne.

- Bardzo bliskie jest mi środowisko przedsiębiorców; głównie małych i średnich. Znam bardzo dobrze problemy tej grupy, wiem, z jakimi problemami się ona boryka - zaznaczyła. - Przedsiębiorca nie może być traktowany jak przestępca i nie może być też wiecznie skarbonką do łatania dziur w budżecie - dodała.

d41hmve

Podkreśliła, że jeśli zdobędzie mandat senatorski, będzie walczyła z "niechlujstwem legislacyjnym" i prawem, które nie jest w stanie dać podatnikowi jasnych wytycznych co do jego praw i obowiązków. Zaznaczyła, że prawo podatkowe nie jest jedynym, które wymaga niezwłocznej korekty.

- Do zrobienia jest dużo, w tym np. uchwalenie nowego Kodeksu pracy. Obecny kodeks jest z 1974 roku, czyli powstał w zupełnie innym ustroju politycznym i jest kompletnie niedostosowany do naszych realiów. Szkodzi i pracownikom, i pracodawcom, i jest tak naprawdę narzędziem do budowania pozycji związków zawodowych w Polsce - powiedziała.

Kierzek Koperska zapowiedziała także walkę z "bublami prawnymi" i biurokracją, która jej zdaniem niszczy wszystkie inicjatywy gospodarcze w Polsce.

Na konferencji prasowej kandydatka zwróciła także uwagę na - jej zdaniem - najpilniejsze sprawy powiatu, które niezwłocznie powinny być uregulowane.

d41hmve

- Przede wszystkim chciałabym rozwiązać problem gospodarki odpadami. Ustawa działa źle, jest kosztochłonna i paraliżuje życie mieszkańców, zamiast im je ułatwiać. Niejednokrotnie systemy, które funkcjonowały wcześniej w gminach, były bardziej dopracowane i przyjaźniejsze mieszkańcom - podkreśliła. Jej zdaniem ustawa nie tylko nie sprzyja edukacji w zakresie segregacji odpadów, ale i często wprowadza w błąd mieszkańców, którzy przez zmiany prawa do dnia dzisiejszego nie wiedzą, jak prawidłowo odpady segregować.

Kandydatka Nowoczesnej odniosła się też do jednego z postulatów stowarzyszenia, który zakłada likwidację izby wyższej. Według Kierzek Koperskiej jest to dobry pomysł, choć - jak twierdzi - najistotniejsze w tej kwestii jest to, aby senatorowie nie starali się o mandat po to, by zapewnić sobie "ciepły stołek przez kolejne lata", ale - podobnie jak ona - startowali w wyborach z chęcią wprowadzania zmian, które mogłyby rzeczywiście służyć Polakom.

Stowarzyszenie, którego liderem jest Ryszard Petru, powstało w kwietniu pod nazwą NowoczesnaPL; w związku z trudnościami z zarejestrowaniem go w Warszawie, przyjęło w lipcu nazwę Nowoczesna, pod którą zostało zarejestrowane w Rzeszowie. Najważniejsze postulaty stowarzyszenia to: innowacyjna gospodarka, zmiana systemu ubezpieczeń społecznych i stwarzanie szans dla młodych ludzi na rynku pracy.

d41hmve

Podziel się opinią

Share
d41hmve
d41hmve
Więcej tematów