Trwa ładowanie...
d1qkfzc

Katalonia. 28 separatystów zatrzymanych po zamieszkach

Po tygodniu od wybuchu zamieszek w Katalonii zatrzymano łącznie 104 osoby, z których 28 zostały tymczasowo aresztowane - przekazało hiszpańskie MSW. Niedziela była najspokojniejszym dniem w Katalonii od rozpoczęcia manifestacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katalonia. Protesty w hiszpańskim regionie trwają już tydzień
Katalonia. Protesty w hiszpańskim regionie trwają już tydzień (East News, Fot: Rafa Lanus/The Grosby Group/Grosby Group/East News)
d1qkfzc

Wieczorem, podczas ostatniego dnia zamieszek, dwie osoby zostały ranne, jednak starcia protestujących z policją były sporadyczne

Najliczniejsza akcja odbyła się w Barcelonie pod siedzibą przedstawicielstwa rządu Hiszpanii. Blisko 3000 osób przyniosło ze sobą worki ze śmieciami, które następnie pozostawiono przy wejściu do budynku urzędu.

d1qkfzc

Przy Via Laietana, gdzie w piątek oraz sobotę dochodziło do wielu starć z funkcjonariuszami, separatyści podpalili jedną z barykad. Tysiące osób okupowało do późnego popołudnia te ulicę, jednak sam protest przebiegał pokojowo.

Przypomnijmy: masowe protesty w Katalonii rozpoczęły się w poniedziałek po wyroku sądu. Ten skazał 9 separatystycznych polityków regionu na 9-13 lat więzienia za zorganizowanie w 2017 roku nielegalnego referendum niepodległościowego.

W starciach w największych miastach Katalonii rannych zostało ponad 600 osób - prawie 300 z nich to funkcjonariusze policji oraz żandarmerii. Obecnie w szpitalach przebywa 18 osób, 2 są w bardzo ciężkim stanie.

Z informacji służb medycznych Katalonii wynika, że wśród poszkodowanych są cztery osoby, które podczas zamieszek straciły oko.

d1qkfzc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF

Szum wokół edukacji seksualnej. Jarosław Gowin o Anji Rubik: mam inne autorytety

d1qkfzc

Podziel się opinią

Share
d1qkfzc
d1qkfzc
Więcej tematów