Trwa ładowanie...

Kasparow po wyroku na Pussy Riot pogryzł policjanta?

Jeden z przywódców opozycji demokratycznej w Rosji, były mistrz świata w szachach Garri Kasparow został oskarżony o ugryzienie w rękę policjanta podczas zatrzymania w Moskwie. Wcześniej Kasparow zarzucił policjantom, że go pobili.

Kasparow po wyroku na Pussy Riot pogryzł policjanta?Źródło: PAP/EPA, fot: Sergei Chirikov
d3toxh9
d3toxh9

Do incydentu doszło przed moskiewskim Chamowniczeskim Sądem Rejonowym, dokąd lider Zjednoczonego Frontu Obywatelskiego (OGF) i były kandydat na prezydenta Rosji przyszedł, aby zamanifestować solidarność z sądzonym tam członkiniami feministycznej grupy punkrockowej Pussy Riot.

Policja poinformowała, że przygotowuje już na Kasparowa materiały dla Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej. Według policji, pogryziony przez opozycjonistę funkcjonariusz wymagał pomocy lekarskiej.

Sam Kasparow zaprzecza, jakoby ugryzł policjanta. - Owszem, stawiałem opór, ale zęby miałem zaciśnięte - oświadczył polityk.

Kasparow dodał, że nie wie, dlaczego go zatrzymano. - Stało się to, gdy udzielałem wywiadu. Zostałem wsadzony do "awtozaku" (policyjnego pojazdu przeznaczonego dla zatrzymanych), gdzie mnie pobito. Nie potrafię powiedzieć, kto konkretnie to zrobił. Człowiek ten miał na sobie mundur omonowca (funkcjonariusza sił specjalnych policji) - oznajmił Kasparow.

d3toxh9

Szef OGF podkreślił, że formalnych zarzutów jeszcze mu nie przedstawiono.

Przedstawiono je natomiast innemu opozycyjnemu politykowi, koordynatorowi radykalnego Frontu Lewicy Siergiejowi Udalcowowi także zatrzymanemu w piątek przed Chamowniczeskim Sądem Rejonowym. Oskarżono go o udział w nielegalnej akcji. Przed sądem stanie 23 sierpnia.

W rejonie moskiewskiego sądu zatrzymano co najmniej 40 osób, w zdecydowanej większości stronników Pussy Riot.

d3toxh9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3toxh9
Więcej tematów