Trwa ładowanie...

Karzaj oskarżany o oszustwa wyborcze

Rywal prezydenta Afganistanu Hamida Karzaja w czwartkowych wyborach Abdullah Abdullah oskarżył szefa państwa o wykorzystywanie aparatu państwowego do manipulacji wyborczych. Oznajmił o tym w wywiadzie udzielonym w sobotę agencji Associated Press.

Karzaj oskarżany o oszustwa wyborczeŹródło: AFP
d2lrqj7
d2lrqj7

Według Abdullaha w oszustwa zaangażowani byli przedstawiciele rządu w prowincjach Kandahar i Ghazni, w tym szef policji jednej z prowincji. - To wszystko dzieje się na jego oczach i pod jego przywództwem. Wszyscy ludzie odpowiedzialni za oszustwa w tej części kraju są mianowani przez niego - powiedział pod adresem Karzaja jego rywal.

Agencja AP zauważa, że to najbardziej bezpośrednie oskarżenia wobec prezydenta, jakie Abdullah do tej pory uczynił. Obaj politycy mówią o swym prowadzeniu w wyborach, których wstępne wyniki nie będą znane wcześniej niż we wtorek.

Abdullah dodał w wywiadzie, że prowadzi rozmowy z innymi kandydatami w wyborach o możliwości wyłonienia koalicyjnego kandydata, jeśli okaże się, że żaden z pretendentów nie uzyskał 50% głosów i konieczna okaże się druga tura.

d2lrqj7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lrqj7
Więcej tematów