Trwa ładowanie...
d2dna3x

Kary za Strajk Kobiet? Są wytyczne Prokuratora Krajowego

Będą kary za Strajk Kobiet. Prokurator Krajowy przygotował wytyczne dla śledczych wobec organizatorów strajku i osób, które do nich nakłaniają oraz atakują kościoły czy policjantów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk kobiet. Od kilku dni tysiące ludzi na ulicach
Strajk kobiet. Od kilku dni tysiące ludzi na ulicach (PAP)
d2dna3x

Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski wystosował do podległych sobie jednostek pismo, w którym przekazuje wytyczne dla śledczych w sprawie postępowania z organizatorami masowych protestów ws. aborcji i nakłaniającymi do nich - podaje RMF FM. Mogą być im postawione zarzuty zagrożone karą do 8 lat więzienia.

"Każde zachowanie osoby organizującej nielegalną demonstrację albo podżegającej lub nawołującej do udziału w niej winno być przede wszystkim oceniane w kontekście wyczerpania czynu zabronionego z art. 165 par. 1 pkt 1 kk w zakresie sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego" - czytamy w piśmie, opublikowanym przez RMF FM.

Bogdan Święczkowski cytuje przepis: "Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach, powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

d2dna3x

Polecił także niezwłoczne informowanie Departamentu Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej o każdym zarejestrowanym postępowaniu w związku z odbywającymi się protestami.

Strajk kobiet. Konsternacja w studiu po słowach wiceministra z PiS. Mówił o "wypuszczanych dziewczynach"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2dna3x

Podziel się opinią

Share
d2dna3x
d2dna3x
Więcej tematów