Trwa ładowanie...

Karl Lagerfeld nie żyje. Słynny kreator mody miał 85 lat

Informację o śmierci słynnego projektanta mody podał francuski "Le Point". Karl Lagerfeld zmarł we wtorek 19 lutego. Miał 85 lat.

Share
Karl Lagerfeld nie żyje. Słynny kreator mody miał 85 lat
Źródło: East News, fot: Alexis Sciard
d3uobuv

Karl Lagerfeld był ikoną świata mody. Pochodził z Niemiec, zajmował się głównie projektowaniem i fotografią. Przez 36 lat stał na czele paryskiego domu mody Chanel.

Jak podaje RMF za Polską Agencją Prasową, Lagerfeld wczoraj wieczorem został przewieziony do amerykańskiego szpitala w podparyskiej miejscowości Neuilly-sur-Seine, gdzie zmarł.

Projektant od wielu miesięcy narzekał na zdrowie. W ostatnim pokazie mody dla Chanel nie wziął udziału. Jego nieobecność (pierwsza od wielu lat) wyjaśniana była wtedy przemęczeniem i potrzebą odpoczynku.

d3uobuv

Karl Lagerfeld nie żyje

Karl Lagerfeld urodził się 10 września 1933 roku w Hamburgu. W wieku 20 lat wraz z matką wyemigrował do Paryża. W 1955 roku wygrał czołowy konkurs mody dla młodych talentów. Zwycięstwo zapewniło mu pracę w domu mody Balmain. Międzynarodową sławę przyniosło mu jednak dopiero stworzenie wraz z domem mody Chloé biało-czarną kolekcję Deco.

Od 1983 roku kierował domem mody Chanel. W 2007 roku jego marka zmieniła nazwę z „Lagerfeld Gallery” na „Karl Lagerfeld”.

Znany ze swojego oryginalnego stylu, zawsze w krawacie, czarnych rękawiczkach i okularach przeciwsłonecznych, był jednym z najbardziej rozpoznawalnych kreatorów mody na świecie.

d3uobuv

Podziel się opinią

Share
d3uobuv
d3uobuv
Więcej tematów