Trwa ładowanie...
d4cdp60

Kardynał z USA krytykuje papieża. "Jego słowa są źródłem bólu"

Sean O'Malley przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich, odniósł się do słów Franciszka o braku dowodów, dotyczących pedofili biskupa z Chile. Papież przebywa obecnie na swojej szóstej podróży w Ameryce Płd. Niedziela jest ostatnim dniem jego wizyty w Peru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kardynał O'Malley jest świadomy krytycznych poglądów papieża Franciszka na pedofilię
Kardynał O'Malley jest świadomy krytycznych poglądów papieża Franciszka na pedofilię (Getty Images, Fot: Franco Origlia)
d4cdp60

Biskup Barros Madrid jest oskarżony o pedofilię oraz zatajanie tych faktów, w przypadku innego księdza oskarżonego o kontakty z nieletnimi, Fernanda Karadimy. Papież stwierdził, że dotychczas nie widział żadnych dowodów, które świadczą o winie biskupa - informuje PAP.

"Wypowiedź Franciszka jest źródłem wielkiego bólu dla ofiar seksualnego wykorzystywania ze strony duchowieństwa czy innych sprawców" - napisał w komunikacie kard. O'Malley, który stoi na czele watykańskiej komisji ds. walki z pedofilią.

Zobacz również: Kardynał z Watykanu przed sądem za pedofilię

"Wiem jednak, że w pełni uznaje ewidentne upadki Kościoła i duchowieństwa, które wykorzystywało dzieci, a także niszczący wpływ, jaki przestępstwa te miały na ofiary i ich bliskich" - dodał. Podczas wizyty papież przeprosił za ten pedofilski skandal.

d4cdp60

Podziel się opinią

Share

d4cdp60

d4cdp60
Więcej tematów