Trwa ładowanie...

Kardynał z USA krytykuje papieża. "Jego słowa są źródłem bólu"

Sean O'Malley przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich, odniósł się do słów Franciszka o braku dowodów, dotyczących pedofili biskupa z Chile. Papież przebywa obecnie na swojej szóstej podróży w Ameryce Płd. Niedziela jest ostatnim dniem jego wizyty w Peru.

Kardynał z USA krytykuje papieża. "Jego słowa są źródłem bólu"Źródło: Getty Images, fot: Franco Origlia
d1dn6y6
d1dn6y6

Biskup Barros Madrid jest oskarżony o pedofilię oraz zatajanie tych faktów, w przypadku innego księdza oskarżonego o kontakty z nieletnimi, Fernanda Karadimy. Papież stwierdził, że dotychczas nie widział żadnych dowodów, które świadczą o winie biskupa - informuje PAP.

"Wypowiedź Franciszka jest źródłem wielkiego bólu dla ofiar seksualnego wykorzystywania ze strony duchowieństwa czy innych sprawców" - napisał w komunikacie kard. O'Malley, który stoi na czele watykańskiej komisji ds. walki z pedofilią.

Zobacz również: Kardynał z Watykanu przed sądem za pedofilię

"Wiem jednak, że w pełni uznaje ewidentne upadki Kościoła i duchowieństwa, które wykorzystywało dzieci, a także niszczący wpływ, jaki przestępstwa te miały na ofiary i ich bliskich" - dodał. Podczas wizyty papież przeprosił za ten pedofilski skandal.

d1dn6y6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dn6y6
Więcej tematów