Trwa ładowanie...

Kardynał Glemp: niech święta przyniosą radość i nadzieję

Prymas-senior kardynał Józef Glemp życzy Polakom, aby święta Bożego Narodzenia przyniosły im radość i nadzieję. Kardynał Glemp pozdrowił wszystkich rodaków w kraju i za granicą przypominając, że pomimo wielu nieszczęść, w świecie jest także dużo radości.

Share
Kardynał Glemp: niech święta przyniosą radość i nadziejęŹródło: AFP
djhvxtz

Prymas-senior zwrócił również uwagę na środowiska lokalne, w których - jak podkreślił - dzieje się wiele dobra, ponieważ tam ludzie potrafią ze sobą współpracować.

- Życzę więc jak najlepszego odnoszenia się jeden do drugiego, zwłaszcza w rodzinie - powiedział kardynał Glemp dodając: - Niech kwitnie miłość, życzliwość i wzajemne przebaczenie, ponieważ bez przebaczenia nie ma dobrego odniesienia się do drugiego człowieka.

Kardynał Józef Glemp wyraził również nadzieję, że świąteczne rozważania oraz klimat Bożego Narodzenia i życzliwości przyniosą pokój serom wielu ludzi.

djhvxtz

W pierwszy dzień świąt w warszawskiej bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia w intencji kardynała Glempa, w podziękowaniu za jego posługę prymasowską.

Mszy będzie przewodniczyć prymas-senior, a homilię wygłosi metropolita warszawski, arcybiskup Kazimierz Nycz.

W czwartek wieczorem, bożonarodzeniowe orędzie do Polaków skieruje - w imieniu episkopatu jego przewodniczący - arcybiskup Józef Michalik, metropolita przemyski.

djhvxtz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djhvxtz
djhvxtz
Więcej tematów