Trwa ładowanie...
ycipk-38tq8p

Kard. Nycz mówi o ujawnianiu przypadków pedofilii w Kościele. "To nie jest proste zadanie"

- W kwestii nadużyć seksualnych duchownych nie można wchodzić w ukrywanie czegokolwiek. Kościół potrafi za nie przepraszać, a także ujawniać, odpowiednio reagować - stwierdził kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski zaznaczył, że wdrożono odpowiedni "program prewencji".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kard. Kazimierz Nycz zapewnił, że Kościół ujawnia sprawy, które "nigdy nie powinny się zdarzyć"
Kard. Kazimierz Nycz zapewnił, że Kościół ujawnia sprawy, które "nigdy nie powinny się zdarzyć" (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
ycipk-38tq8p

- Trwa szkolenie katechetów, szkolenie księży, szkolenie wszystkich, którzy w organizacjach kościelnych pracują z dziećmi - powiedział w rozmowie z PAP kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski zaznaczył, że walka z pedofilią "to nie jest proste zadanie", ale Kościół robi wiele, by wdrożyć "program prewencji" i podejmować odpowiednie kroki prawne.

- Myślę, że w kwestii nadużyć seksualnych, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilku lat, a zwłaszcza w ostatnim czasie, Kościół w Polsce, jako jedno z niewielu środowisk, zrobił bardzo dużo w zakresie tego, co się nazywa szukaniem i ujawnianiem tych spraw, które nie powinny się nigdy zdarzyć - zaznaczył.

ycipk-38tq8p

Kardynał dodał, że "za nie Kościół potrafi przepraszać i musi przepraszać, a także ujawniać". - Kościół zrobił też już wiele, by zawsze odpowiednio reagować na wszelkie ujawnione przypadki nadużyć oraz maksymalnie wykluczać możliwość powtarzania się ich w przyszłości - uznał.

Metropolita warszawski zauważył, że Kościół jest święty, bo został ustanowiony przez Chrystusa, ale tworzą go ludzie, którzy są grzeszni i słabi. - Także w Kościele naszych czasów pojawiają się znaki pokazujące, że wciąż mamy wiele do zmiany, wiele mamy do naprawy, z wielu grzechów musimy się nawrócić - także w gronie duchownych. To sobie powinniśmy bardziej uświadomić - że mamy się z czego wszyscy nawracać - stwierdził.

Zobacz także: Bp Tadeusz Pieronek: Kościół powinien zająć się tym do czego został stworzony

ycipk-38tq8p

Źródło: interia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-38tq8p

ycipk-38tq8p
ycipk-38tq8p