Trwa ładowanie...

Kard. Nycz mówi o ujawnianiu przypadków pedofilii w Kościele. "To nie jest proste zadanie"

- W kwestii nadużyć seksualnych duchownych nie można wchodzić w ukrywanie czegokolwiek. Kościół potrafi za nie przepraszać, a także ujawniać, odpowiednio reagować - stwierdził kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski zaznaczył, że wdrożono odpowiedni "program prewencji".

Kard. Nycz mówi o ujawnianiu przypadków pedofilii w Kościele. "To nie jest proste zadanie"Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d3qcnwb
d3qcnwb

- Trwa szkolenie katechetów, szkolenie księży, szkolenie wszystkich, którzy w organizacjach kościelnych pracują z dziećmi - powiedział w rozmowie z PAP kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski zaznaczył, że walka z pedofilią "to nie jest proste zadanie", ale Kościół robi wiele, by wdrożyć "program prewencji" i podejmować odpowiednie kroki prawne.

- Myślę, że w kwestii nadużyć seksualnych, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilku lat, a zwłaszcza w ostatnim czasie, Kościół w Polsce, jako jedno z niewielu środowisk, zrobił bardzo dużo w zakresie tego, co się nazywa szukaniem i ujawnianiem tych spraw, które nie powinny się nigdy zdarzyć - zaznaczył.

Kardynał dodał, że "za nie Kościół potrafi przepraszać i musi przepraszać, a także ujawniać". - Kościół zrobił też już wiele, by zawsze odpowiednio reagować na wszelkie ujawnione przypadki nadużyć oraz maksymalnie wykluczać możliwość powtarzania się ich w przyszłości - uznał.

Metropolita warszawski zauważył, że Kościół jest święty, bo został ustanowiony przez Chrystusa, ale tworzą go ludzie, którzy są grzeszni i słabi. - Także w Kościele naszych czasów pojawiają się znaki pokazujące, że wciąż mamy wiele do zmiany, wiele mamy do naprawy, z wielu grzechów musimy się nawrócić - także w gronie duchownych. To sobie powinniśmy bardziej uświadomić - że mamy się z czego wszyscy nawracać - stwierdził.

Zobacz także: Bp Tadeusz Pieronek: Kościół powinien zająć się tym do czego został stworzony

Źródło: interia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qcnwb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qcnwb
Więcej tematów